Bollywood
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zamilujte se.... zase a znovu.
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Bollywoodský tanec

Goto down 
+4
PreSlav
Remini
Gaja Gamini
Labuna
8 posters
Jdi na stránku : 1, 2  Next
AutorZpráva
Labuna

Labuna


Poèet pøíspìvkù : 30
Join date : 06. 12. 10

Bollywoodský tanec Empty
PříspěvekPředmět: Bollywoodský tanec   Bollywoodský tanec EmptyFri Jun 03, 2011 10:47 pm

Vedu skupinu bollywoodského tance. Je tu další bolly tanečník? Pojďme se trošku seznámit :o
Návrat nahoru Goto down
Gaja Gamini
Admin
Gaja Gamini


Poèet pøíspìvkù : 2638
Join date : 19. 09. 10
Age : 37

Bollywoodský tanec Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bollywoodský tanec   Bollywoodský tanec EmptySat Jun 04, 2011 6:44 am

Já po takové skupince toužím, ale ve svém okolí o žádné nevím... taky bych chtěla rozvlnit tělo.
Návrat nahoru Goto down
http://bollywood-ish.blogspot.com/
Remini

Remini


Poèet pøíspìvkù : 2132
Join date : 22. 09. 10

Bollywoodský tanec Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bollywoodský tanec   Bollywoodský tanec EmptySat Jun 04, 2011 8:15 am

Ahoj Labuna Smile Bollywoodkemu tancu sa tu na okolí nikto nevenuje Sad Rozmýšlala som, že sa zapíšem aspoň na brušné tance, ale vzdala som to Embarassed Ako si sa k tomu dostala? Skrz filmy, či ti dopomohla nejaká kamarátka? Zvyknem si opčas 'zatrsať' na nejaké bolly pesníčky, ale bollywoodskym tancom sa to nazvať nedá :P
Návrat nahoru Goto down
http://bollywoodsky.blogspot.com/
Labuna

Labuna


Poèet pøíspìvkù : 30
Join date : 06. 12. 10

Bollywoodský tanec Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bollywoodský tanec   Bollywoodský tanec EmptySat Jun 04, 2011 9:17 pm

Jak jsem k tomu přišla?

a) jako slepej k houslím (a zajíci v pytli)
b) vydupala jsem si to ze země
c) jaký si to uděláš, takový to máš Smile

a), b) i c) je správně

a) před dvěma lety jsem čistě náhodou koupila knihu Bollywood. Byla sice zatavená ve fólii, ale riskla jsem to a ty peníze za ni dala. Předtím jsem možná o Bollywoodu ani neslyšela, nevzpomínám si... a zaujalo mě hlavně, přiznávám, že se u toho prý kompletně protáhnu a zhubnu Smile

b) dala jsem dohromady postupně skupinu 8 tanečnic. Zezačátku se to střídalo, ne každému tenhle taneční styl vyhovoval, ale nakonec tohle složení vydrželo a zřejmě vydrží Smile Sehnala jsem tělocvičnu, našla v Praze (hodina cesty) první seminář a začala hledat, kde se dalo, jak na to

c) dnes mám stažených přes 200 videí a mnohem víc jsem jich viděla, nejen z bolly filmů (to hlavně), ale i instruktážních (hasta mudry, kathak atd.), a z nich čerpám inspiraci pro choreografie.
Strašně mě to baví, ale zabere to několik hodin týdně... Pro mě to prostě nekončí odchodem z tréninku, ale musím připravit ten další, aby jsme se posouvaly dál. Mám štěstí, že ve skupině mám kamarádku, která mi hodně pomáhá s organizačními věcmi a taky držet partu pohromadě, což je moc důležitý...

K břišním tancům - je to velký rozdíl, takže pokud chcete tancovat bollydance, buď si najděte seminář nebo taneční školu, kde vyučují bollywood a tam si zatancujete, nebo tomu věnujte hromadu času a založte skupinu svoji...

Když budete mít zájem, napište, ze kterého města jste, zkusím najít nejbližší taneční školu, která vyučuje bollywood, docela to sleduju.

Já tady spíš hledala amatérky, jako jsme my, že by jsme si udělali pořádný společný večírek Smile Je pravda, že jich ještě moc není (bolly večírku ani bollly tanečnic). Všude jsou břišní tance, docela se začíná prosazovat tribal, ale bollywoodu jako šafránu... škoda.

Dělala jsem nesoutěžní přehlídku BOLLY and BELLY PARTY, zatím jsme tam byly s bollydancem jediné, ale příští rok máme slíbené vystoupení dalších bollywoodek Smile

fotky jsou na www.bobeparty.webnode.cz
Návrat nahoru Goto down
Remini

Remini


Poèet pøíspìvkù : 2132
Join date : 22. 09. 10

Bollywoodský tanec Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bollywoodský tanec   Bollywoodský tanec EmptySun Jun 05, 2011 1:53 pm

Jeee, už viem, prečo mi to meno bolo také povedomé Smile To ty vedieš tú skupinku Bolly Ladies, nechala si mi odkaz na blogu Smile Ja by som tak veľmi rada išla na nejaký Bolly večierok alebo premietanie, ale tu na Slovensku sa nič neorganizuje Sad
Návrat nahoru Goto down
http://bollywoodsky.blogspot.com/
Labuna

Labuna


Poèet pøíspìvkù : 30
Join date : 06. 12. 10

Bollywoodský tanec Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bollywoodský tanec   Bollywoodský tanec EmptySun Jun 05, 2011 6:23 pm

jasan, mě taky hned nedošlo, že ty informačně a graficky vyladěný stránky Bollywood, Tollywood, etc. ... jsou tvoje Smile tak teda dalších šílenců moc není Smile

Je pravda, že znám zatím (třeba se někdo ozve) jen dvě taneční skupiny v Čechách, který se zaměřují zřejmě jenom na Bollywood. Další skupiny mají bollydance "jen" jako část svého širšího repertoáru.
Máš to určitě zmapovaný např. z bolly.cz, tak budu asi nosit dříví do lesa, ale napíšu to aspoň pro ty nadšence, co teď čtou tohle taky a ještě to třeba nevědí.

Myslím, že základem je v Čechách Tej Kumari Thakuri

http://tej-kumari-thakurai.blogspot.com/

V Praze (a hodně i jinde po republice) nejvíc asi vystupuje Vendula Uhýrková, sama nebo se skupinou. Vyučuje v Praze i dalších městech (viz její stránky a nabídku kurzů).

Tady máte odkaz na její kurzy Bollywoodu v Luhačovicích letos v létě (to je náhodou taková vzdálenost přibližně ve středu mapy Česka, Moravy a Slovenska Smile )

http://www.bollywood-dance.net/

Pak skupina Rása z Prahy:

http://www.bollywood.estranky.cz/clanky/tanecni-skupina-rasa.html

Viděla jsem je tancovat naživo a byly fakt dost dobrý Smile Na svých stránkách píšou, že vystupují i na Slovensku, a na UTube skutečně mají záznam vystoupení z Blavy (tam mi dojem trošičku ruší to prostředí)

https://www.youtube.com/watch?v=FzuUyFXS3qk

Další skupiny jsou napsaný na bolly.cz (ale to už všichni asi víte Smile, jenže mají bollydance jen vedle třeba historických tanců nebo klasických orientálních, takže to zřejmě nebudou "bollywoodky" z přesvědčení Smile

Mě se líbí např. z Brna Al Fayyum Dancers.

http://www.al-fayyum.wz.cz/

Na videu vypadají výborně sehraný (na to, že nejsou ve filmu - kde to musí FAKT celý vypadat Smile )

https://www.youtube.com/watch?v=wCAMjZVGrLk

A na Slovensku (pro mě pod docela zavádějícím názvem webu) skupina Karavána (byly s bollydance i v Talentmanii nebo ČS má talent, což nesleduju, takže nerozlišuju, ale třeba si je někdo takto vybaví)

http://www.tribaldance.sk/

Doufám, že jsem tímhle neporušila nějaký autorský práva uvedených skupin Smile

Tak pojďte aspoň sepsat další skupiny, které nabízejí bollydance (výuku nebo vystoupení). Začnu:

TS Shareefa Mladá Bolestav http://shareefa.cz/

kurzy Alice http://www.utancovatse.cz/popis.html#bolly

Trn v oku http://www.trnvoku.cz/tance/indie-bollywood/

Doplníte mě? Trošku si to sepíšeme, ať budoucí tanečnice vědí, kam na kurs Smile (já teda nevím o žádném rozcestníku na bollydance - všude orientální tanec, tribal atd., ale na soupis bollydance jsem zatím nenarazila. Tak tomu chci pomoct Smile Nebo mě na něho odkažte, dík)



Návrat nahoru Goto down
Labuna

Labuna


Poèet pøíspìvkù : 30
Join date : 06. 12. 10

Bollywoodský tanec Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bollywoodský tanec   Bollywoodský tanec EmptySun Jun 05, 2011 6:30 pm

Nesmím zapomenout na centrum tance

http://www.centrumtance.cz/indie

A ohledně bolly večírků - jela jsem asi 3 x do Prahy na akce pořádané Vendulkou Uhýrkovou, kde vystupovala se svojí skupinou Garam Masala a svými žákyněmi. Zatím naposledy byl večírek vloni v prosinci, doufám bude letos zase.

O dalších nevím, třeba se nadšenci domluvíme a uděláme si svůj Smile Co vy na to? Smile Někde v půli cesty od Chebu do Košic, nejlíp asi v Brně Smile Kdyby jsme to vzaly vážně, dokážeme to (vím, o čem mluvím). Myslíte, že by se našlo dost lidí, kteří by si takovou akci spolu užili?
Návrat nahoru Goto down
PreSlav

PreSlav


Poèet pøíspìvkù : 723
Join date : 12. 02. 11

Bollywoodský tanec Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bollywoodský tanec   Bollywoodský tanec EmptySun Jun 05, 2011 6:47 pm

zo Slovenska si dovolím doplniť jednu skupinu, v ktorej som členom :D :D :D
dúfam, že ten link je vidno : http://www.bolly.sk/
Návrat nahoru Goto down
Remini

Remini


Poèet pøíspìvkù : 2132
Join date : 22. 09. 10

Bollywoodský tanec Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bollywoodský tanec   Bollywoodský tanec EmptySun Jun 05, 2011 6:56 pm

TO SNÁĎ NEMYSLÍŠ VÁŽNE!!! Vy ste vystúpili v Trnave a ja sa to dozviem až teraz?? Bollywoodský tanec Smiley
Návrat nahoru Goto down
http://bollywoodsky.blogspot.com/
PreSlav

PreSlav


Poèet pøíspìvkù : 723
Join date : 12. 02. 11

Bollywoodský tanec Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bollywoodský tanec   Bollywoodský tanec EmptySun Jun 05, 2011 6:58 pm

no... to bolo ešte keď som o tejto stránke nevedel, tuším niekedy v septembri min. roka... inak naša stránka je len taká pracovná, veľa vecí tam nie je...
Návrat nahoru Goto down
Remini

Remini


Poèet pøíspìvkù : 2132
Join date : 22. 09. 10

Bollywoodský tanec Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bollywoodský tanec   Bollywoodský tanec EmptySun Jun 05, 2011 7:08 pm

To bolo len také počiatočné rozčúlenie Smile Mi je ľúto, že som to nemohla vidieť. Si sa nepochválil, že tancuejš v bolly skupinke Wink

Inak Labuna, impozantný zoznam. A toto...
citace :
Někde v půli cesty od Chebu do Košic, nejlíp asi v Brně Smile Kdyby jsme to vzaly vážně, dokážeme to (vím, o čem mluvím). Myslíte, že by se našlo dost lidí, kteří by si takovou akci spolu užili?
Brno by bolo z môjho pohľadu fantastické, mám tam sesternicu, takže by som sa mala ku komu nakvartírovať Smile Čo sa na tom večierku robilo? 'Len' tanečné vystúpenia? A úprimne neviem, či by tam bolo dosť ľudí... aj tu na fóre je nás zatiaľ pomenej Sad
Návrat nahoru Goto down
http://bollywoodsky.blogspot.com/
PreSlav

PreSlav


Poèet pøíspìvkù : 723
Join date : 12. 02. 11

Bollywoodský tanec Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bollywoodský tanec   Bollywoodský tanec EmptySun Jun 05, 2011 7:18 pm

no tak neviem či sa to dá nazvať tancovaním, naše baby sú oveľa lepšie Smile nechcel som sa chváliť Embarassed

a vystupovali sme aj na minuloročnom festivale bolly filmov v Prahe Smile ak tam niekto bol, možno nás aj videl Smile Smile
Návrat nahoru Goto down
Labuna

Labuna


Poèet pøíspìvkù : 30
Join date : 06. 12. 10

Bollywoodský tanec Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bollywoodský tanec   Bollywoodský tanec EmptySun Jun 05, 2011 7:23 pm

PreSlav: NO PROSTĚ SUPER !!!
Ty vaše stránky teda fakt nevypadají, že by byly jen pracovní nebo nehotové. Stránky super, videa super, členové super!!
Město je utajené Smile Smile Co vy na večírek:) Vypadáte na favority Smile
Návrat nahoru Goto down
PreSlav

PreSlav


Poèet pøíspìvkù : 723
Join date : 12. 02. 11

Bollywoodský tanec Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bollywoodský tanec   Bollywoodský tanec EmptySun Jun 05, 2011 7:29 pm

myslíš mesto odkiaľ sme? Všetci Bratislava Smile
a na favoritov treba ešte hooodne trénovať Smile
Návrat nahoru Goto down
Labuna

Labuna


Poèet pøíspìvkù : 30
Join date : 06. 12. 10

Bollywoodský tanec Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bollywoodský tanec   Bollywoodský tanec EmptySun Jun 05, 2011 7:34 pm

PreSlav:
Naprosto intimní dotaz ohledně videa Jogi - nezapracovala tam trošku Ravi Khalsa se svou skupinou (na svatbě přítele)? Smile Smile

NIC ve zlým, taky se nám pár jejích prvků líbilo Smile My máme bhangru na píseň JBJ, zrovna jsme ji dokončily, už jen pilujeme, a chybí nám zbytek kostýmů... ale máme z ní radost
Návrat nahoru Goto down
Labuna

Labuna


Poèet pøíspìvkù : 30
Join date : 06. 12. 10

Bollywoodský tanec Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bollywoodský tanec   Bollywoodský tanec EmptySun Jun 05, 2011 7:38 pm

Ne, fakt, je vidět, že to berete vážně, už ty klasické kostýmy Smile My děláme spíš modernější bollywood, takže to pojímáme volněji (tribalky by řekly FUSION Smile ) Ale klasika je základ, to je jasný.

Když jste z Bratislavy, to by pro vás taky Brno připadalo vzdálenostně v úvahu ?

Návrat nahoru Goto down
PreSlav

PreSlav


Poèet pøíspìvkù : 723
Join date : 12. 02. 11

Bollywoodský tanec Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bollywoodský tanec   Bollywoodský tanec EmptySun Jun 05, 2011 7:39 pm

no, je to mierne okopčené z videa z nejakej svadby, ale čo to presne bolo, to fakt neviem, asi to čo vravíš Smile to je naša prvá skupinová choroška čo máme, bhangru sme nejako extra netrénovali, pozreli sme pár videí s vysvetlenými krokmi, pár pesničiek a to bolo všetko Smile teraz sa už spätne troška za to hanbím :D
Návrat nahoru Goto down
PreSlav

PreSlav


Poèet pøíspìvkù : 723
Join date : 12. 02. 11

Bollywoodský tanec Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bollywoodský tanec   Bollywoodský tanec EmptySun Jun 05, 2011 7:40 pm

teoreticky vzdialenostne to nie je problém, len problém bude zosúladiť členov, každý sme dosť rozlietaní, tak neviem...
Návrat nahoru Goto down
Labuna

Labuna


Poèet pøíspìvkù : 30
Join date : 06. 12. 10

Bollywoodský tanec Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bollywoodský tanec   Bollywoodský tanec EmptySun Jun 05, 2011 7:53 pm

Nemáš se za co stydět ! Smile Já mám veliký mezery ohledně filmů, ale přes videa se už začínám orientovat, tohle jsem poznala už na začátku Smile Vždyť my trénujeme přesně stejným způsobem, do toho maximálně nějaký seminář.... ale hlavní jsou videa, výukový nebo prostě z filmů.
Já jsem teprve minulý týden založila účet na Facebooku, abych tam mohla dát nějaký naše videa, ale to bude ještě chvíli trvat, tak zatím nemůžu nabídnout... To, co máme, se nám na na stránky nevejde (kapacita), tak snad se brzy taky "pochlubíme"
Návrat nahoru Goto down
PreSlav

PreSlav


Poèet pøíspìvkù : 723
Join date : 12. 02. 11

Bollywoodský tanec Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bollywoodský tanec   Bollywoodský tanec EmptySun Jun 05, 2011 8:04 pm

ono je hlavné, aby to človeka bavilo a aby mal radosť z toho, čo robí. Nemusí to byť na geniálnej technickej úrovni, stačí, že má on sám z toho dobrý pocit a že sa pri tom zabaví. A tak to my berieme Smile
Návrat nahoru Goto down
Labuna

Labuna


Poèet pøíspìvkù : 30
Join date : 06. 12. 10

Bollywoodský tanec Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bollywoodský tanec   Bollywoodský tanec EmptySun Jun 05, 2011 9:40 pm

Hezky řečeno. Máme samozřejmě svoje rodiny a zaměstnání a spoustu starostí, a tenhle koníček je pro nás útěk z reality do svého malého světa. A největší radost je, když se o ni můžeme s někým podělit. Ale to znáte, jaký je pocit, když se výsledky vaší snahy někomu opravdu líbí ... Jsme jen amatérky, ale bereme to co nejvíc zodpovědně, doufám Smile

S tím časovým sladěním je to samozřejmé, i u nás to je velký důvod, proč by se to muselo zorganizovat s větším časovým předstihem (nejdřív na podzim).

Je několik variant společné akce:

1. Někdo se pochlapí u vás na Slovensku a přijedeme

2. Někdo se pochlapí u nás v Čechách a přijedete

a) u nás na severu v Teplicích
b) v Brně
- Remini by zase jednou viděla svoji sestřenici Smile
- byl by to zeměpisně takový skoro průměr
- a to je jistě docela důležité - žila jsem tam 28 let, su původně z Brna a jezdím tam nejmíň 4x ročně, takže tam znám docela hodně lidí, kteří by snad pomohli s organizací Smile Smile

(zatím jsem organizovala ples a party a účastníci vyžadují další ročníky, tak jsem to snad zvládla Smile )

3. Tohle mi připadá zatím nejschůdnější:
festival v Chotěboři - 4.7.2011 tam bude Bollywoodská party, nejlíp asi o ní bude vědět Wynn
...ale trefí mě šlak, v té době budu zřejmě úplně někde jinde Sad Sad Sad a já si už malovala, jak se tam pojedu podívat...
Tak se tam třeba podívá někdo z vás a napíše nám, jaký to bylo... určitě hezký... třeba se tam pár členů skutečně sejde... vždyť je to Festival fantazie Smile

Návrat nahoru Goto down
Labuna

Labuna


Poèet pøíspìvkù : 30
Join date : 06. 12. 10

Bollywoodský tanec Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bollywoodský tanec   Bollywoodský tanec EmptySun Jun 05, 2011 10:12 pm

Remini,
seznam je doufám jen v zárodku, určitě mi ho ještě členové společně pomohou dopracovat Smile

K náplni večírku nemám zatím žádný "scénář", ale zhruba střídat:
- vystoupení skupin
- vystoupení jednotlivců, kteří si prostě doma něco připraví a předvedou se
- zapojení diváků do minikurzů (u toho bývá docela legrace)
- a nakonec diskotéka, nebo spíš bollytéka Smile (jednoho DJ bych měla v rodině... Smile a hity si můžeme společně naplánovat, stejně to bude potřeba předem stáhnout a připravit)


Já bych se nebála ani počtu účastníků.... Když jedeme na bolly večírek Venduly Uhýrkové do Prahy, jezdí se mnou nejen tanečnice (rozhodně ne všechny), ale i moje kamarádky, které netancují nic, natož bollydance. Takže když si každý vezme s sebou svoje kamarády, on ten počet stoupne.
Když nás bude míň, uděláme si to komornější, to není vůbec špatný Smile a bude se to líp organizovat
Když nás bude hodně, bude to prostě větší akce, větší show Smile

Nejdřív musíme trošku rozhodit sítě, jestli by o to byl zájem, pak spočítat lidi, podle toho zařídit prostor atd.

Jsem už bohužel tak stará.... že aspoň vím, že všechno jde, když se chce Smile Smile

Vím, že probíhá čím dál víc akcí, kde se vystupuje i s Bollywoodem, ale kromě výše popsaných večírků Venduly jsou to kombinace bolly - belly. Myslím, že nám jde ale o to užít si jen BOLLYWOOOD Smile

Další, co mě napadá, je party pořádaná při Festivalu Bollywoodského filmu v Praze.
My s tím letos počítáme, pojedeme se podívat nějaký film a spojíme to s party. Tak čekám, až v srpnu naběhnou jejich stránky...
Byli jste někdo na loňské party? Jaký to bylo?
Návrat nahoru Goto down
PreSlav

PreSlav


Poèet pøíspìvkù : 723
Join date : 12. 02. 11

Bollywoodský tanec Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bollywoodský tanec   Bollywoodský tanec EmptySun Jun 05, 2011 10:22 pm

no my sme boli, ale bolo to aké,... boli už aj lepšie ročníky. Príliš dlhý program, ktorý bol dosť natiahnutý (ľudia už chceli tancovať a k tomu sme sa dostali až okolo jednej - druhej v noci Sad ). Ale inak v pohode, ako vždy Smile
Návrat nahoru Goto down
Labuna

Labuna


Poèet pøíspìvkù : 30
Join date : 06. 12. 10

Bollywoodský tanec Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bollywoodský tanec   Bollywoodský tanec EmptySun Jun 05, 2011 10:25 pm

PreSlav:

a vystupovali sme aj na minuloročnom festivale bolly filmov v Prahe ak tam niekto bol, možno nás aj videl


Nebyla jsem, ale počítám s letošním ročníkem. Podívat se a možná si zatancovat. Budete tam taky?
Teď jsem se dívala do loňského programu, vidím vás v seznamu účinkujících na party Smile to je slušná společnost, ty skupiny Smile gratuluju Smile
Návrat nahoru Goto down
Labuna

Labuna


Poèet pøíspìvkù : 30
Join date : 06. 12. 10

Bollywoodský tanec Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bollywoodský tanec   Bollywoodský tanec EmptySun Jun 05, 2011 10:28 pm

Jé, já ti zrovna psala o tom stejným Smile Trošku telepatie,ne? Smile

Já jsem podobnou připomínku četla v diskuzi o festivalu... takže je vidět, že dlouhý program zábavu spíš zabije...
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Bollywoodský tanec Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bollywoodský tanec   Bollywoodský tanec Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Bollywoodský tanec
Návrat nahoru 
Strana 1 z 2Jdi na stránku : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Bollywood v lese / Pátek Indického - tanec a film!

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Bollywood :: Fórum :: Členové-
Přejdi na: