Bollywood
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zamilujte se.... zase a znovu.
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Čo sme si pozreli..

Goto down 
+3
Gaja Gamini
Niktorius
PreSlav
7 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorZpráva
Niktorius

Niktorius


Poèet pøíspìvkù : 335
Join date : 28. 06. 11
Age : 35

Čo sme si pozreli.. - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 4 EmptyTue Oct 29, 2013 5:42 pm

Viz třeba Eega, tam se ten způsob namlouvání obzvlášť líbil. (Ještě jsem si vzpomněl na Aryu 2, ale to co se tam děje, je možné fakt jen ve filmu) cheez 
Návrat nahoru Goto down
http://bollybaz.blogspot.com/
Remini

Remini


Poèet pøíspìvkù : 2132
Join date : 22. 09. 10

Čo sme si pozreli.. - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 4 EmptyWed Oct 30, 2013 5:34 pm

Pridám len mojich päť centov - to že filmy ukazujú, že je to OK, ešte neznamená, že to je OK. A v Eega to bolo dosť odlišné, keďže tam sa poznali. Ona vedela, že by jej neublížil. Ale keď nejaký cudzí chlap začne prenalsedovať ženu (á la spomínaný Arya, ježiši keď si na to spätne spomeniem... brrr), tak ti viem zaručiť, ža bábenka namiesto alpských hôr myslí na slzný sprej a na tie hodiny sebaobrany, na ktoré sa musí prihlásiť Rolling Eyes

Musím sa priznať, že ak filmy ukazujú takéto praktiky ako ok a skončí to "pravou láskou" etc, tak si ho ani nepustím. Preto som v poslednej dobe ani nevidela toľko juhoindických filmov (bolo fakt sranda ako Mahesh nechal omámiť a uniesť Kajal a potom ju v spánku pobozkal. Wau, romantika nevymrela~). Nehovorím, že sa film nedá aj napriek tomu pozerať, ale prijímať tieto elementy štýlom "je to v poriadku" a "ženy aj tak nevedia, čo chcú", je veeeľmo problematické) silent
Návrat nahoru Goto down
http://bollywoodsky.blogspot.com/
Gaja Gamini
Admin
Gaja Gamini


Poèet pøíspìvkù : 2638
Join date : 19. 09. 10
Age : 37

Čo sme si pozreli.. - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 4 EmptyWed Oct 30, 2013 8:02 pm

Niktorius napsal:

Ale samozřejmě, že kdyby bylo po mém, tak si lidi všechno prostě na rovinu řeknou a nedělají cudy cheez
Ovšem když žena řekne na rovinu ne, tak tím může myslet "možná" nebo "ano", ne? tongue 

Souhlasím s Remini spin 
Návrat nahoru Goto down
http://bollywood-ish.blogspot.com/
Niktorius

Niktorius


Poèet pøíspìvkù : 335
Join date : 28. 06. 11
Age : 35

Čo sme si pozreli.. - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 4 EmptyWed Oct 30, 2013 9:12 pm

S Remini samozřejmě taky souhlasím Wink Pokud tím Maheshem a Kajal naráží na Businessmana, tam mi to vykreslení vztahu přišlo taky velmi nekorektní a sexistické (ženy jsou tam navíc prezentovány v podstatě jako psychicky nevyzrálá děcka).

Jinak abych uvedl reálný příklad z vlastního života - se svou první láskou jsem se dal dohromady po poměrné dlouhém období odmítání z její strany, přičemž později mi prozradila, že od určité doby, už ke mně něco cítila, ale schválně to na sobě nedávala znát a tvářila se lhostejně a ještě mě provokovala, abych třeba žárlil (což je jí teda povedlo!)...

Nebo jsem se kolikrát různě krkolomně dozvěděl, že o mně nějaké holky jevily zájem a já jsem to na nich absolutně nepoznal...

To teda píšu k lepšímu pochopení toho, co jsem psal, ne že bych z toho chtěl vyvozovat nějaké obecné pravidlo. A ten sexismus v indických filmech si samozřejmě uvědomuju (a neztotožňuji se s ním).

A možná jsem trochu ovlivněj tím, že mi jedna holka zrovna řekla "ne" a podvědomě si přeji, aby to znamenalo "možná" nebo "ano" cheez 
Návrat nahoru Goto down
http://bollybaz.blogspot.com/
PreSlav

PreSlav


Poèet pøíspìvkù : 723
Join date : 12. 02. 11

Čo sme si pozreli.. - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 4 EmptyFri Nov 01, 2013 10:12 pm

Idem vám trošku prerušiť sexistickú tému Smile

Krrish 3 - Na začiatok treba povedať, že po tých ováciách čo som čítal dnes na facebooku, a po traileri, som čakal o dosť viac. Škoda, že tie najlepšie akčné scény všetky napchali do traileru, takže film po tejto stránke už ničím extra neprekvapil. Herecky a veľkosťou svalov samozrejme vedie Hrithik vo svojej klasickej dvojroli. Vivek podľa mňa mohol toho vytĺcť zo seba trošku viac, ale treba uznať, že sa snažil. Priyanka tentoraz išla úplne do úzadia, a jej miesto (zaslúžene) prebrala Kangana. Nikdy som ju nepovažoval za nejak extra peknú, ale tuto vyzerala úchvatne a nebolo to len veľkým plátnom. Aj keď je pravda, že na detaily jej tváre (a, ehm, nielen toho naughty ) sa na takej veľkej ploche pozeralo parádne cheez. Už len Kanganina úvodná scéna ma dostala do kolien...

Prvý Krrish mi prišiel oveľa viac ucelenejší po všetkých stránkach. Vidno, že sa Rakesh Roshan snažil z trojky spraviť podobný spektákl ako všetky tie hollywoodske komiksové megahity, ale samozrejme na rozpočte a kvalite digitálnych efektov je jasné, že India ešte nie je hollywood. Napriek tomu si myslím, že na indické pomery je to zatiaľ top spolu s Ra.One. Pár zábavných momentov sa ušlo, takisto pár dôležitých  mravných ponaučení pre ľudstvo, a hlavne malé deti Smile. Aj tak mám pocit, že to bolo celé nejaké rozhárané, neucelené, nedokončené. Skrátka všetko aj nič. Škoda vykrádačky hudby z pirátov Karibiku. No verím, že v niektorých smeroch to bude v Indii prelomový film.

Len tak naokraj, celkom srandovný bol jeden starý sikh, čo sedel v kine vedľa mňa. Vždy, keď sa na plátne zjavila nejaká herečka v minišatách, alebo v hocičom priveľmi odhaľujúcom jej sexi telo, dával celkom nahlas najavo svoje pohoršenie vedľa sediacej manželke cheez. Holt, stará škola...
Návrat nahoru Goto down
Niktorius

Niktorius


Poèet pøíspìvkù : 335
Join date : 28. 06. 11
Age : 35

Čo sme si pozreli.. - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 4 EmptyFri Nov 01, 2013 10:25 pm

A seš si opravdu jistý, že byl pohoršený? lol 
Návrat nahoru Goto down
http://bollybaz.blogspot.com/
PreSlav

PreSlav


Poèet pøíspìvkù : 723
Join date : 12. 02. 11

Čo sme si pozreli.. - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 4 EmptyFri Nov 01, 2013 10:44 pm

podľa tónu reči a gestikulácie určite áno Smile Navyše sa furt pozeral na hodinky, takže ho to asi až tak ani nebavilo Smile
Návrat nahoru Goto down
Gaja Gamini
Admin
Gaja Gamini


Poèet pøíspìvkù : 2638
Join date : 19. 09. 10
Age : 37

Čo sme si pozreli.. - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 4 EmptySat Nov 02, 2013 2:10 pm

Recenze Krrishe byly až na pár málo výjimek zcela extatické, což mi bylo dost podezřelé, jelikož trailery mne opravdu nenadchly.... Samozřejmě s "rozsudkem" počkám, dokud se sama na film nepodívám, ale prozatím jsem skeptická....
Návrat nahoru Goto down
http://bollywood-ish.blogspot.com/
PreSlav

PreSlav


Poèet pøíspìvkù : 723
Join date : 12. 02. 11

Čo sme si pozreli.. - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 4 EmptySat Nov 02, 2013 3:03 pm

Tiež, čo som čítal ja, tak to vychvaľujú ako sa len dá. Zrejme prvému indickému hrdinovi odpustia aj to, čo iným nie Smile Mňa ako "západného" diváka, to zase AŽ tak veľmi nenadchlo Smile
Návrat nahoru Goto down
Niktorius

Niktorius


Poèet pøíspìvkù : 335
Join date : 28. 06. 11
Age : 35

Čo sme si pozreli.. - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 4 EmptySun Nov 03, 2013 12:59 am

Já četl jen recenzi Mihira Fadnavise a ten říká, že je to totální šit Smile Něco mi říká, že recenze na Upperstallu taky nebude kladná...
Návrat nahoru Goto down
http://bollybaz.blogspot.com/
PreSlav

PreSlav


Poèet pøíspìvkù : 723
Join date : 12. 02. 11

Čo sme si pozreli.. - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 4 EmptyThu Nov 07, 2013 11:15 pm

Bhaag Milkha Bhaag
No, veľmo rozporuplné pocity mám z toho. Milkhove športové úspechy a neúspechy sa prelínajú s jeho desivou minulosťou a nešťastiami v láske. Natočené je to príjemne, pútavo, a kupodivu po dlhom čase trojhodinový film, ktorý mi celkom rýchlo utiekol. Farhan podal úžasný výkon, nie len herecký, ale aj športový Smile.
Chápem, že išlo o to ukázať hlavne športový život, ale keď už sa tam rozhodli dať aj nejaké ľúbostné zápletky, mohli to nejak logickejšie ukončiť (napr. so Sonam). Každopádne, ak by som bol Ind, asi plesám radosťou podobne ako kritici a domáci diváci, no takto je to pre mňa len krásne natočený životopis nejakého športovca. Neviem, či by som bol viac nadšený z podobného filmu o nejakom našom známom športovcovi Smile.
Návrat nahoru Goto down
Gaja Gamini
Admin
Gaja Gamini


Poèet pøíspìvkù : 2638
Join date : 19. 09. 10
Age : 37

Čo sme si pozreli.. - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 4 EmptyFri Nov 08, 2013 7:25 am

Mně se právě zdálo, že ty sportovní úspěchy jsou vlastně až druhotné. Hlavní boj sváděl Milkha se sebou, s vlastní minulostí a pokusy se s ní nějak vyrovnat. Jeho romantické avantýry byly jen doplňkem hlavního příběhu, takže mi nevadilo, že končily tak náhle - jak by tomu asi bylo i v reálu.... Když se nad tím zamyslím, tak se asi jedná o nejlepší film, který zatím Bollywood letos vychrlil.
Návrat nahoru Goto down
http://bollywood-ish.blogspot.com/
PreSlav

PreSlav


Poèet pøíspìvkù : 723
Join date : 12. 02. 11

Čo sme si pozreli.. - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 4 EmptyFri Nov 08, 2013 10:39 am

Asi som tými bollywoodskymi romancami tak ovplyvnený, že také rýchle ukončenie vzťahov mi už vadilo Smile
Z tohtoročných filmov pre mňa zatiaľ jeden z tých lepších.
Návrat nahoru Goto down
Gaja Gamini
Admin
Gaja Gamini


Poèet pøíspìvkù : 2638
Join date : 19. 09. 10
Age : 37

Čo sme si pozreli.. - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 4 EmptyThu Nov 14, 2013 12:10 pm

Yamla Pagla Deewana 2 (2013)

Ani z poloviny tak vtipné, jako první film. Ale to už je asi norma... málokteré pokračování dohoní svého předchůdce - i když paradoxně by podle logiky, která vládne světem, mělo být přece lepší. Zatímco v prvním filmu vedl rodinnou smečku Deolů Sunny, tento film patří spíš mladšímu Bobbymu. Nicméně příběh je hrozně slabý a situace na něm vybudované ne k popukání. Je jasné, že v matrixu je něco špatně, pokud se Dharmendra snaží celou domu naklonit si obří, super-inteligentní opici.


Commando (2013)

One man show Vidyuta Jamwala, nad nímž jsem slintala už když jako debutant vtrhl na plátno jako padouch ve filmu Force. Tentokrát kope za klaďasy. Zachrání lepou děvu a ukáže utlačované indické komunitě, že politici jsou verbež, které je třeba se nebát. Přímočaré, s dobrým tempem a ne úplně vyřešenou logikou, Commando není sice žádné veledílo, ale stojí za to už jenom kvůli akci - která, bez přehánění, je dost dobře úplně nejlepší, jaká se v Bollywoodu kdy objevila. A to, že Vidyut všechno dělá opravdu sám, to činí ještě zajímavější.
Návrat nahoru Goto down
http://bollywood-ish.blogspot.com/
PreSlav

PreSlav


Poèet pøíspìvkù : 723
Join date : 12. 02. 11

Čo sme si pozreli.. - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 4 EmptySat Nov 16, 2013 11:50 pm

Ramleela
Geniálna atmosféra komediálnej a sexi prvej polovice a správne temnej druhej polovice, úžasná farebnosť a kostýmy, výborné herecké výkony, Ranveerov skvelý prízvuk a jednoducho krásne herečky Smile... Po dlhom čase film, ktorý by som si pozrel ešte raz, najmä kvôli tomu, že som mnohé vtipy a rýmy nepochytil Smile
Za tých 10 evri mi to stálo cheez
Návrat nahoru Goto down
PreSlav

PreSlav


Poèet pøíspìvkù : 723
Join date : 12. 02. 11

Čo sme si pozreli.. - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 4 EmptySun Nov 17, 2013 10:29 am

Opravené dojmy po včerajšku: V niektorých chvíľach by si som Rámovi najradšej jednu vrazil, občas sa správal ako trtko. Je tu pár nelogických scén, ale na druhú stranu, v príbehu o takejto láske sa logické konanie asi ťažko dá hľadať Smile.
Richa Chadda a Barkha Bisht ako Ramove a Leeline švagriné sa mi tu normálne páčili v niektorých scénach viac ako Deepika. Pre mňa také typicky indické divoko-krásne ženy.
Návrat nahoru Goto down
Paro

Paro


Poèet pøíspìvkù : 2103
Join date : 24. 09. 10
Age : 38
Location : ČR

Čo sme si pozreli.. - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 4 EmptySat Nov 23, 2013 12:32 pm

Namak Haraam 1973

***

Levičácká selanka na téma infiltrace lepší vrsty mezi dělňasi. Aneb kterak bohatý synek Amitabh Bachchan vzal pod svá křídla nemajetného přítele Rajeshe Khannu. Amit a Raj jsou Vicky a Somu, bratři v triku, které rozdělí až sociální rozdíly a Rajovo poznání, že i dělný lid má právo na důstojný život. V určité míře nese vinu na tomto pokroku samozřejmě sličná dívčí Rekha jako Shyama. Má to své chvilky, Amit má neskutečné charisma, skvělé vlasy a oproti těm běžným Indům působí jako polobůh už jen svou oslnivou postavou, ale já vím moc dobře, proč Bollywood konzumuju až po roce 2000. Tohle je jednoduše příliš archaický výlet do historie a v tomto ohledu mi bohatě stačí sledovat problémy v Botostroji.

Přeloženo pro nás, mladá Rekha mi naprosto nic neříká, Bollywood 70. let je něco podivného, ale Amit mi udělal dobře Wink
Návrat nahoru Goto down
http://paro-realm.tumblr.com
Gaja Gamini
Admin
Gaja Gamini


Poèet pøíspìvkù : 2638
Join date : 19. 09. 10
Age : 37

Čo sme si pozreli.. - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 4 EmptyMon Nov 25, 2013 3:51 pm

Roti (1974)

Rajesh Khanna v "hipízáckých" hadrech se mne snažil přesvědčit, že je hledaný vrah a zároveň. Ježíš v druhé inkarnaci. Pohledný, nicméně pro mne osobně nudný herec (já bych mu tedy krví dopisy nepsala), porplouvá filmem bez námahy, ovšem film sám je dost nudný a příliš "kazatelský". Milión a jeden filmů v Indii začíná stejně - chudý chlapec strádáním dohnaný ke zločinu. Nicméně ne každý z těchto filmů funguje. Mě osobně připadalo, že ospravedlnění našeho zločince-hrdiny je dost chabé. Nejvíc vzrušující část je nadpozemský Boží zásah prostřednictvím útoku opic. Ty totiž alespoň nemají zapotřebí vést sáhodlouhý monolog na téma zkorumpovaná společnost každých deset minut.
Návrat nahoru Goto down
http://bollywood-ish.blogspot.com/
Tuax

Tuax


Poèet pøíspìvkù : 16
Join date : 19. 11. 13
Age : 45

Čo sme si pozreli.. - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 4 EmptyWed Nov 27, 2013 7:16 pm

D-Day (2013)

Hm, tak mi v tom chyběly tanečky, no. Ale ano, je to akční thriller a v takovém prostředí kam se to ani moc nehodilo. Ovšem písničky a obrazový doprovod se mi líbily hodně. Ta pasáž kdy Arjun Rampal, alias Rudra prochází místem smrti jeho milované a to jak je to pojaté vizuálně, to bylo opravdu silné. Pro mě jeden z nejvýraznějších prožitků vůbec. To mě zkrátka dostalo. Sice tohle pojetí, splynutí dvou časově odlišných událostí není nové, ale zde to pro mě bylo skvěle zpracované. Navíc to mám asi i v oblibě, když si to vybavím i z pár dalších filmů. Jinak film sám o sobě je sice takový, že se v něm pořád něco děje. Jenže i tak mi přišly některá místa natahovaná, zdlouhavá až zbytečná. Chtěl jsem jít na pět hvězd, jenže přišel závěr a ten mi dojmy dosti pokazil. Irrfan Khan se pomalu a jistě stává mým oblíbencem. Uvěřitelná postava milujícího otce, manžela a zároveň muže se smyslem pro spravedlnost. Bohužel, toto vše je využito tak nějak proti němu, jako jeho slabosti. Ale postava zahraná výborně. Shruti K Hasan i přes to jakou roli měla a jak byla pro danou postavu zohavená se mi líbila opravdu hodně. Huma Qureshi si mě úplně nezískala, ale měla dost prostoru a postupně jsem si na ni zvykl. No a Rishi Kapoor svým způsobem perfektní samolibé zabijácké prase. Taky hodně výrazně zahraná postava. Takže nakonec tomu v mém vnímání ublížil spíše příběh jako takový, jsou v tom děravá místa a pak ten samotný konec. 8/10

Přeloženo. Smile
Návrat nahoru Goto down
Niktorius

Niktorius


Poèet pøíspìvkù : 335
Join date : 28. 06. 11
Age : 35

Čo sme si pozreli.. - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 4 EmptyThu Dec 12, 2013 12:47 pm

Madras Cafe (2013)

Řemeslně solidní film, který se v mnoha ohledech vymyká typickému bollywódskému mustru (absence písňových scén, absence milostné podzápletky, těkavé rámování), ale to ještě neznamená, že jde o nějak výjimečné dílo. Dramatizace atentátu na Radžíva Gándhího je poměrně vtahující a napínavá, zbytek ale ubíhá velice mechanicky a politický přesah je spíše úsměvný.

6/10


Shree 420 (1955)

První miska vah: Prostinký a ultranaivní příběh (že by se i Frank Capra divil) posíený přímočarou a didaktickou filmovou řečí (zloduši zlí už od pohledu, zkaženost hrdiny vyjde najevo prostřednictvím opileckého žvatlání a přehrabování se v penězích, do extrému vyhbabý kontrast mezi dekadentními boháči a bezelstnou, milující chudinou). Druhá miska vah: Charisma Raje Kapoora herce a filmařská zručnost Raje Kapoora režiséra - film je plný zajímavých nápadů, honosí se skvělým expresionistickým svícením a vizuálně silnými kompozicemi. Ve scéně hrdinova prozření na večírku chválím i vedení kamery. A samozřejmě je tu i pár poprávu kultovních písní.

Výsledek:

7/10
Návrat nahoru Goto down
http://bollybaz.blogspot.com/
Niktorius

Niktorius


Poèet pøíspìvkù : 335
Join date : 28. 06. 11
Age : 35

Čo sme si pozreli.. - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 4 EmptyFri Dec 20, 2013 2:08 pm

Krrish 3 (2013)

Krrish 3 je zcela věrný stylu, kterým Rakesh Roshan točil filmy v 90. letech - tedy čistokrevná, jednoduše odvyprávěná kinematografie atrakcí čerpající z hollywoodských blockbusterů, které jsou poté (úspěšně) indianizovány. Čím je Krrish zajímavý především? Je to asi úplně první ryze superhrdinský indický film, je vizuálně atraktivní, hraje něm Hrithik (výborný hlavně jako Rohit), je plný velkolepých efektů (stojí za nimi Shahrukhovo studio Red Chillies VFX a nejsou vůbec špatné, jak tvrdili někteří indičtí diváci). Celkově dobrá zábava, která se ovšem nechytá na podstatně důmyslnější, rafinovaněji strukturované a nápaditější blockbustery, jako je třeba Eega.

7/10
Návrat nahoru Goto down
http://bollybaz.blogspot.com/
Niktorius

Niktorius


Poèet pøíspìvkù : 335
Join date : 28. 06. 11
Age : 35

Čo sme si pozreli.. - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 4 EmptyTue Dec 31, 2013 8:27 pm

Aag (1948)

Režijní debut Raje Kapoora je, podobně jako některé snímky Guru Dutta, filmem skrz naskrz romantickým - přičemž slovo "romantický" v tomto případě referuje k původním myšlenkám a tématům romantismu, nikoli k přítomnosti milostné zápletky. Vnitřně rozervaný a city vláčený hrdina ignoruje materiální hodnoty i celou mainstreamovou společnost a veškeré své úsilí věnuje umění a pokusům o (znovu)nalezení hluboké lásky, jíž striktně odděluje od pouhé fyzické přitažlivosti či krátkodobého okouzlení. Důraz na citovost se promítá i ve výrazně stylizované mizanscéně, jíž dominuje noirové low-key svícení a rozvolněném narativu, jenž namísto dějového oblouku nabízí spíše sled volně plynoucích náladotvorných momentů a obrazů.

6/10


Shahid (2013)

Politické a společensky závažné filmy Indům většinou moc nejdou, proto je Shahid, životopis zavražděného právníka Shahida Azmiho, jenž se věnoval zejména obhajobě muslimům obviněných z terorismu, vcelku příjemným překvapením. Film se dotýká aktuálních a poměrně kontroverzních problémů, aniž by byl příliš tezovitý a kazatelský a dokáže být dokonce i přirozeně napínavý. Herecký výkon Raj Kumara Yadava v roli Azmiho je přitom špičkový.

8/10
Návrat nahoru Goto down
http://bollybaz.blogspot.com/
Paro

Paro


Poèet pøíspìvkù : 2103
Join date : 24. 09. 10
Age : 38
Location : ČR

Čo sme si pozreli.. - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 4 EmptySat Jan 11, 2014 6:23 pm

Anjaana Anjaani
***

Při Anjaana Anjaani si musím vzpomenout na slova Antonie Hegerlíkové, která označila herecké schopnosti Vlasty Buriana za vynikající, ale stále stejné. Protože takto to mám i s Ranbirem Kapoorem. Sleduji ho už v šesti filmech a je to stále o tom samém, jeho hrdinové jsou kluci od vedle, které něco trápí, případně jim něco brání, toto překonají a pak jsou se svou dívkou šťastni. Tato dívka byla nejprve nedobytná nebo netušená. Ale láska každopádně zvítězila a s ní přišlo i dozrání, Ranbir chlapec se stal Ranbirem mužem. Naštěstí ale je tu ještě Priyanka Chopra, která má mnohem širší herecký rejstřík. Je nádherná ve svých opileckých eskapádách, roztomilá ve svém tápání a dokonce zranitelná a sexy, pokud řeší dospělé problémy. Nicméně i tak představuje Anjaana Anjaani ten proud moderního Bollywoodu, který zasazuje vše indické na západ, zde konkrétně do USA a všichni jsou v těch New Yorcích a Las Vegas Indové, mluví tou svou hingliš, ale v srdci jsou pořád doma a tam se také vrací po tom, co jim západní život uštědřil řádnou lekci. Protože skutečné naplnění a štěstí nabídne jen ten bájný indický subkontinent. Ráda bych hodnotila víš, ale to by to celé muselo fungovat bez nejmenší chybičky a odboček, které v mých očích představují obě nucené gay kapitoly, případně celá vsunutá road movie, díky které sice vznikly skvělé plakáty, ale příběh to příliš neokořenilo.

BTW kolik filmů končí tak, že Ranbirova tvář na nás hledí v makro detailu a kolem něj jsou jen ta prasátka ze světel velkého světa?
Návrat nahoru Goto down
http://paro-realm.tumblr.com
PreSlav

PreSlav


Poèet pøíspìvkù : 723
Join date : 12. 02. 11

Čo sme si pozreli.. - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 4 EmptySun Jan 12, 2014 1:50 am

Dhoom 3

Aamir to v role záporáka zvládol obstojne (i keď ono to ako vo všetkých Dhoomoch až taký hnusák nikdy nie je), a čo sa týka hereckého výkonu ma opäť veľmi príjemne a pozitívne prekvapil (čo som si už nemyslel). ACP Jai Dixit rovnaký kamenný ksicht ako vždy, Ali zase flirtuje s každou sukňou na okolo, no Katrina... herecky zo seba dostala asi tak tri vety (viac priestoru jej žiaľ nedali) ale plne to vynahradila tanečným umením. Áno, musím poopraviť môj doterajší zarputilý postoj ku Katrininým tanečným kreáciám, ale po tomto musím povedať, že je fakt dobrá  Shocked . Dejovo oveľa viac twistov ako v dvojke, napínavejšie, temnejšie, aj keď prvá polka sa trochu vlečie, v druhej polovici sa to najmä z Aamirovej stránky poriadne rozbehne. Podarilo sa im aj pár vtipných scénok, a to keď sa už aj inak vlažní viedenskí Indovia zasmiali, tak to je čo povedať Smile. Dokonca tu ani nie je toľko technicky nelogických hovadín, ako v dvojke. Akurát jedna vec čo mi hrozne bila do očí: Americká polícia zásadne na zločincov nestrieľa, ani keď im prefrčia 100-krát okolo nosa Smile
Ja neviem, z celej série sa mi ľúbilo najviac. Uvidíme, či sa naplní srandička z Om shanti Om, a bude aj Dhoom 5. Bez Abhisheka cheez


Veľmi rád by som prispel aj na csfd (Aj k Ramleele), len keby mi už konečne týpci z csfd potvrdili komentovanie  Mad ...
Návrat nahoru Goto down
Paro

Paro


Poèet pøíspìvkù : 2103
Join date : 24. 09. 10
Age : 38
Location : ČR

Čo sme si pozreli.. - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 4 EmptySun Jan 12, 2014 10:45 am

Já doufám, že ano, protože Dhoomy jsou už dneska něco jako série Rocky :D
Návrat nahoru Goto down
http://paro-realm.tumblr.com
Sponsored content





Čo sme si pozreli.. - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 4 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Čo sme si pozreli..
Návrat nahoru 
Strana 4 z 5Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Čo sme si pozreli..

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Bollywood :: Bollywood :: Filmy-
Přejdi na: