Bollywood
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zamilujte se.... zase a znovu.

PříjemPříjem  HledatHledat  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

Čo sme si pozreli..

Goto down 
Jdi na stránku : Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Next
AutorZpráva
Gaja Gamini
Admin
Gaja Gamini

Poèet pøíspìvkù : 2638

Čo sme si pozreli.. - Stránka 36 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 36 EmptyMon Dec 10, 2012 9:42 am

Dev D (2009)

Aneb Devdas, jak ho nemáme rádi. Když zbavíte tenhle konkrétní příběh všech "staromódních" emocí, zbavíte ho všeho, pro co se lidem vždycky tak líbil. Ocenila jsem, že "Chandramukhi" dostala prosto, který si její postava zaslouží, a že jí tvůrce poskytl nějaký příběh na pozadí, ovšem s tím jsme hotovi za 20 minut a nastupuje pak druhá, unuděná polovina. To, že necháte postavy brát drogy, mluvit sprostě a sexovat bez zábran, ještě neznamená, že jste vytvořili originální a dobrý film.

4/10

http://bollywood-ish.blogspot.com/
Niktorius

Niktorius

Poèet pøíspìvkù : 335

PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 36 EmptyFri Dec 14, 2012 8:43 pm

Ghulam (1998)

Bollywoodským "remakům" amerických filmů se většinou vyhýbám, ale tenhle náhodou vyšel na Blu-Ray, vypadal dobře po vizuální stránce a říkal jsem si, že Aamir by přece v úplné blbosti nehrál...A taky že ne! Příběh je sice poindičtělým převyprávěním Kazanova snímku V přístavu, ale nejedná se o žádný tragikomický plagiát. Film je naopak velmi dobře natočený, ať už jde o zajímavé režisérské nápady, atraktivní kameru, solidní bitky, či pár kaskadérských kousků. Písňové scény sice moc nestojí za řeč, ale ostudu taky nedělají. Je to zřejmě jedna z těch prvních moderních masal ve stylu "ať žije všechno americké", takže se tam jezdí na čupr motorkách, všichni nosí cool sluneční brýle, trička Buffalo Bulls, kožené bundy a v každém druhém záběru je reklama na Pepsi, nicméně indické srdce se nikam neztratilo a bavil jsem se skoro tak dobře jako u Agneepath.

P.S: Rani je tam buď z nějakého důvodu dabovaná, nebo od roku 1998 výrazně zmutovala.
P.P.S: V jedné ze scén skutečný Aamir skutečně těsně uskakuje před skutečným rozjetým vlakem. Jak málo chybělo a mohli jsme přijít o jednu z nejvýraznějších bollywoodských osobností...

8/10
Návrat nahoru Goto down
http://bollybaz.blogspot.com/
Paro

Paro

Poèet pøíspìvkù : 2103

PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 36 EmptySat Dec 15, 2012 11:58 pm

V přístavu fakt nemusim, tak, že bych vzala na milost toto? Zní to o 1000% lepší.
Návrat nahoru Goto down
http://paro-realm.tumblr.com
Gaja Gamini
Admin
Gaja Gamini

PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 36 EmptySun Dec 16, 2012 9:15 pm

Chaudhvin Ka Chand (1960)

Sotva ji spatří, zamiluje se bohatý a urozený muslim do Waheedy Rehman. Neví kdo je, a tak nechá služebnou to zjistit. A aby si mohl svoji lásku vzít (a vyřešil tak ještě dalších pár věcí), odmítne oženit se s nabízenou nevěstou - a zajistí, že si ji vezme jeho věrný přítel Guru Dutt. Jenže to neví, že služebná mu dala špatné informace - a ještě dlouho nezjistí (díky zahalování a dalším věcem, které se vážou k muslimským zvykům a tradicím), že přítele oženil právě s tou, na kterou si sám myslel.

Film je nádherně natočený, vizuální pohádka, a Waheeda Rehman je opravdu tak krásná, že ani na okamžik nepochybujete, že se do ní musí každý ihned zbláznit.

Čo sme si pozreli.. - Stránka 36 Chaudhvin+Ka+Chand.mp4_000252280

Milovala jsem první polovinu, ale druhá trochu drhla. Opravdu nemusím příběhy, kde si kamarádi strkají děvče mezi sebou, aniž by se zeptali, co ONA chce (viz Sangam). Zde to bylo horší tím, že jeden s ní byl už ženatý se vším všudy. Pořád jsem doufala, že Guru Dutt se sebere, a začne si manželku chránit, než aby přemýšlel, jak ji přeci jen nacpat příteli.

Niktorius

Niktorius

PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 36 EmptyTue Dec 18, 2012 11:52 pm

Gaja Gamini: Ten Sangam má vážně 4 hodiny? jawdrop Jinak ho chválí i David Bordwell, takže to už musí něco znamenat cheez

Ganga Jamuna Saraswati (1989)

Poslední film Manmohana Desaie obsahuje všechny typicky desaiovské ingredience, ale už je poněkud vyvanutý, příliš absurdní, prostý dobrých nápadů a celkově nepříliš zábavný. Na druhou stranu ale obsahuje zřejmě nejpamětihodnější sexuální scénu v dějinách indického filmu, v níž je deflorace symbolizována pomocí trhající se pavučiny na okně. Také je dobré zmínit, že v něm Amitabh používá kobru místo lana a na záporáka útočí pomocí krokodýla, kterého si nese na zádech...

4/10
Návrat nahoru Goto down
Paro

Paro

Poèet pøíspìvkù : 2103

PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 36 EmptyWed Dec 19, 2012 1:04 am

Ta bordwellovská provokace! lol
Návrat nahoru Goto down
http://paro-realm.tumblr.com
Gaja Gamini
Admin
Gaja Gamini

PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 36 EmptyWed Dec 19, 2012 12:21 pm

Niktorius napsal:
Gaja Gamini: Ten Sangam má vážně 4 hodiny? jawdrop Jinak ho chválí i David Bordwell, takže to už musí něco znamenat cheez

Verze, kterou jsem si stáhla já, měla něco pod tři. Zřejmě někdo hodinu vystříhal. Čtyři hodiny bych ovšem asi nevydržela.... Až TAK skvělý film to nebyl, ty emoce mi přišly dost vyčerpávající.

Gaja Gamini
Admin
Gaja Gamini

PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 36 EmptyTue Dec 25, 2012 8:20 pm

Student of the Year (2012)

Sice chválím Karana, že si pořídil jiné herce než obvykle, ovšem filmař je to nešikovný, a ani tohle dílko mi to nevyvrátilo. Také to bylo celé nějaké rozpačité a plné ubíjejících stereotypů.

Niktorius

Niktorius

PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 36 EmptyTue Dec 25, 2012 9:50 pm

Shanghai (2012)

Dibankar Banerjee už zase natočil film, který se vymyká narativním i stylistickým konvencím Bollywoodu a představuje kvalitní filmařskou práci, ale přesto mne úplně neuspokojuje. Na to, že jde o thriller, mi tam nějak chybělo napětí. Ale soustředěný herecký výkon Kalki Koechlin byl fajn.

6,5/10
Návrat nahoru Goto down
Niktorius

Niktorius

PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 36 EmptySat Dec 29, 2012 12:01 am

Raja Harishchandra (1913)

Viděl jsem samozřejmě jen ty dvě dochované cívky, tedy ani ne půlku původního filmu, ale i z nich je dostatečně poznat, že Dadasaheb Phalke si dal na prvním indickém dlouhometrážním filmu docela záležet. Filmová řeč odpovídá světovým standardům desátých let, kamerové kompozice jsou pěkné, stejně tak i kostýmy a lokace. O herectví se tu pochpitelně těžko hovoří, takže bych zmínil snad je to, že chvílemi ani není poznat, že i ženské postavy jsou hrané muži Smile
Návrat nahoru Goto down
Niktorius

Niktorius

PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 36 EmptySun Dec 30, 2012 12:10 pm

English Vinglish (2012)

Sluníčkový film roku. Jelikož jsem si právě četl nějakou literaturu o melodramatu, dovolím si prohlásit, že English Vinglish velmi účinně využívá jeho typické prostředky tak, aby nás hladce navedl ke ztotožnění se s postavami a intenzivním prožíváním jejich emocí. Film samozřejmě vůbec není o angličtině, ta je zde pouze symbolem modernity a lepšího společenského postavení, o nějž hlavní hrdinka usiluje. Sridevi je v hlavní roli samozřejmě skvělá a ostatní moc nezaostávají (Amitabh Bachchan!!!), jen ty děti jsou trochu otravné...

Každopádně jde o snímek jednoduchý, nenáročný, ale velmi sympatický.

8/10
Návrat nahoru Goto down
Gaja Gamini
Admin
Gaja Gamini

PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 36 EmptySun Dec 30, 2012 3:25 pm

Já nevím... všichni tvrdí, jak se s EV ztotožnili.... já ne. Asi že takhle se k ženám u nás nikdo nikdy nechoval. Není to film, na který bych měla nutkání podívat se znovu. Scéna, kdy se Laurent a Shashi vysmívají tlusté holčině v metru mne vyloženě znechutila, a toho melodramatu tam přeci jen bylo příliš mnoho - například výprava Shashi do Ameriky vypadal ze záběrů, jak když od rodiny utíká a už se nikdy nevrátí. Taky jsem nepochopila, proč Shashi Laurentovi neřekla, že je vdaná a nemá zájem, když viděla, že on o ni stojí. Místo toho jen dělala, že nemá čas a nějaké ty ofuky. A ta děcka si taky vychovala špatně ona.... Film je to dobrý a líbil se mi, ale letos se mi jiné snimky zamlouvaly mnohem víc. Kahaani, Agneepath, Barfi, OMG.... všechny byly podle mne lepší.

...

Co nebylo lepší byl Raaz 3 . Horor, po kterém se nebojíte v noci jít na záchod, za moc nestojí. Dala bych tak 3/10.

Niktorius

Niktorius

PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 36 EmptyTue Jan 01, 2013 12:41 pm

Allah Rakha (1986)

Film režíroval Ketan Desai, syn mnohem slavnějšího Manmohana Desaie a scénář byl původně napsán pro Amitabha Bachchana, ten se ale zrovna intenzivně věnoval politice, takže jej v hlavní roli nahradil Jacki Schroff (jemuž pochopitelně schází Amitabhovo charisma). Příběh je takovou klasickou směsí toho, co bylo úspěšné v předchozích filmech od M. Desaie a s Amitabhem v hlavní roli, úplně nejvíc styčných ploch je tam s jeho (vynikajícím Cooliem), ale otevřeně se tam odkazuje i na Amar Akbar Anthony (a na Hitchcockovo Psycho Smile ). Allah Rakha vcelku lahodí oku a má takovou tu typicky desaiovsky campovou atmosféru, ale banální, nepřesvědčivě vystavěný děj a absence zajímavějších atrakcí nedovoluje se u něj naplno bavit. Bitky se povedlo Ketanovi natočit rozhodně nadprůměrně - na rozdíl od otce u nich nemá problém s diskontinuitou střihu a dočkáme se dokonce i catfightu mezi Dimple Kapadiou a Meenakshi Sheshadri (dřívější Miss India) cheez Naopak fádní hudební scény ani nestojí za řeč.

6/10
Návrat nahoru Goto down
Niktorius

Niktorius

PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 36 EmptyWed Jan 02, 2013 1:22 am

Gangs of Wasseypur Part 2 (2012)

Soudržnější, poutavější a násilnější než první část (jde vlastně o jeden dlouhý film rozdělený ve dví). Na rozdíl od první části má DVD odpovídající obrazovou a zvukovou kvalitu, čehož si také cením. A škoda, že v celém filmu nebylo víc scén, jako je finální přestřelka.

7/10
Návrat nahoru Goto down
Gaja Gamini
Admin
Gaja Gamini

PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 36 EmptyFri Jan 04, 2013 10:17 pm

Jab Tak Hai Jaan (2012)

Čo sme si pozreli.. - Stránka 36 Tumblr_inline_mg4g5sLsq31qkjiqo

3/10

Niktorius

Niktorius

PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 36 EmptyFri Jan 04, 2013 10:26 pm

cheez
Návrat nahoru Goto down
PreSlav

PreSlav

Poèet pøíspìvkù : 723

PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 36 EmptySat Jan 05, 2013 1:03 am

Jab Tak Hai Jaan - Mne sa náhodou páčil.. veľmi... na nejaké obšírnejšie zhodnotenie si to musím ešte trochu odležať...
Návrat nahoru Goto down
Niktorius

Niktorius

PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 36 EmptySat Jan 05, 2013 2:20 am

No, mi právě do konce Jab Tak Hai Jaan zbývá hoďka a jsem dost naštvaný, že musím brzo vstávat a tedy i jít spát a nechat to na zítra. Zatím žádný Yashův film mě tolik nebavil (u Veer-Zaara jsem spíš trpěl) a jediný problém, který v tom zatím vidím, je diskontinuálně nastříhaná scéna, ve které Samar zachraňuje Akiru před výbuchem...

Mimochodem, k Anushce nemohu říct nic jiného než thud wub
Návrat nahoru Goto down
PreSlav

PreSlav

Poèet pøíspìvkù : 723

PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 36 EmptySat Jan 05, 2013 10:05 am

takže moje zhrnutie k JTHJ... už len kvôli prvému Shahrukhovmu bozku sa to platí vidieť cheez. Zdá sa, že Katrinu naučili konečne tancovovať, čo jej celkom kvitujem (i keď ešte stále pôsobí, že len mechanicky opakuje naučené kroky - ale dobre, tancuje a zlepšuje sa to Wink ). Zapôsobila na mňa moderná tanečná choroška v Londýnskom "tuneli". Avšak možno práve hudobné čísla sú u mňa troška mínusom pre film - prišli mi dosť nevýrazné.

SRK sa mi páčil, (hlavne v prvej polke), Anushka hrala (aj vyzerala) výborne, a aj keď mala menej priestoru ako Katrina, zatienila ju. Hlavne tie tričká na ramienka, v ktorých Anushka behala, boli super omg a samozrejme ona v nich tiež naughty . Spočiatku som na Katrinu nadával, proste nijakovsky sa mi do typu takého filmu nehodila, ale počase som si na ňu akosi zvykol... Napriek tomu, jednoducho toto nie sú filmy pre ňu.
Každopádne pre mňa dielo, ktorý by som zhodnotil značne nad bežný priemer.
Návrat nahoru Goto down
Gaja Gamini
Admin
Gaja Gamini

PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 36 EmptySat Jan 05, 2013 10:43 am

Abych to shrnula za sebe

- SRK nemá co dělat. Tahle role mu neměla vůbec co nabídnout. A jeho pětadvacetileý avatar byl k smíchu. Rozmazali mu vrásky, že vypadal jak animovaný, a stejně pořád ne na 25.

- jako věřící osobu mne vyloženě urážela Meera se svým postojem k Bohu. Bůh není handlíř a nefunguje na povel. Meera vůbec byla s odpuštěním šáhlá. Celý film byl založen na tom, co ona si ve své choré mysli vymyslela, a pak si to stačilo jen tak rozmyslet. Prostě na ránu.

- Katrina se umí hýbat, nicméně tanec je pro mne hlavně o prožitku, a ten jí chybí. Její tancování je však stále lepší než její hraní. Sice už mne tak neirituje jako dřív a nemám potřebu vyškrábat jí oči, ale je pořád otřesná. Jeden výraz pro všechny emoce a nulová hlasová modulace. A upřímně mi nikdy nepřipadala moc hezká....

- Anushka byla na ránu. Opět. Ještě jsem ji neviděla hrát jinou postavu než rozjařenou energickou puberťačku. A ty její kecy o tom, jak dnešní generace jenom s někým sexuje apod byly docela na zvracení. A už vidím jak by se mezi muži ve vojensk zóně promenádovala takhle neoblečená.

- ani jedna z hereček nesdílela pražádnou chemii s hrdinou.

- ve filmech jsem sice benevolentní, ale nějaká základní logika je nutná.

- hudba dosti nevýrazná. Jediné dvě písně, které jsem si zapamtovala, jsou Chhala a Jiya Re

- plusy: Shahrukhova poezie na motorce hned na začátku, a Neetu Singh a Rishi Kapoor. A to je vše.

Gaja Gamini
Admin
Gaja Gamini

PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 36 EmptySat Jan 05, 2013 10:50 am

Neviděla jsem všechny, ale zhodnotila bych filmy Yashe Chopry následovně:

Daag - 4/10
Lamhe - 8/10
Chandni - 6/10
DTPH - 7/10
Veer-Zaara - 6,5/10
Deewar - 7/10
Darr - 3/10
Jab Tak Hai Jaan - 3/10
Silsila - 5/10

Niktorius

Niktorius

PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 36 EmptyTue Jan 08, 2013 12:03 am

Aranyaka (1994)

Můj první uríjský film. Jde o malé "artové" drama placené ze státních peněz, které se vyznačuje pěknou kamerou a ze začátku to vypadá, že půjde o zajímavý kontemplativní film. Nicméně podívaná je to nakonec dost obyčejná a suchá a končí pointou jako z béčkové exploatace.

Ale třeba Yves Thoraval ten film chválí, takže jsem možná jen blbej a nepochopil jsem ho.

4/10
Návrat nahoru Goto down
Gaurí

Gaurí

Poèet pøíspìvkù : 513

PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 36 EmptyTue Jan 08, 2013 9:55 am

Jab Tak Hai Jaan
Po dlouhé době konečně úžasný romanťák, který mě chytl a nepustil a dojal a vůbec... prostě jo! Nemám co dodat, jsem jen prostě a jednoduše šťastná, že jsem konečně zase viděla film, který mi protáhl slzné kanálky.

Naposledy upravil Gaurí dne Tue Jan 08, 2013 10:02 am, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru Goto down
Gaurí

Gaurí

PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 36 EmptyTue Jan 08, 2013 9:57 am

Gaja Gamini napsal:
Já nevím... všichni tvrdí, jak se s EV ztotožnili.... já ne. Asi že takhle se k ženám u nás nikdo nikdy nechoval.

Počkej, až budeš mít děti v pubertě, to ti to ztotožnění půjde líp... cheez
Návrat nahoru Goto down
Gaurí

Gaurí

PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 36 EmptyTue Jan 08, 2013 10:06 am

Gajo, jestli existuje ve světě plném nejistot nějaká absolutní jistota, tak určitě ta, že my dvě se opravdu neshodneme :P
Třeba z tebou vychvalovaného OMG jsem dala dvacet minut a pak jsem to vzdala, jinak bych umřela nudou. Nezaujalo mě to ani natolik, abych mohla udělat výčet mínusů jako ty proti JTHJ Wink
Ale neber to prosím nijak konfrontačně, mě jen baví, jak jsme se extremisticky rozmístily každá na opačný konec názorového spektra. A ještě úžasnější na tom je, že Bollywood může uspokojit nás obě, díky své šíři a rozmanitosti. A to mi přijde prostě dokonalé hug
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 36 Empty

Návrat nahoru Goto down

Čo sme si pozreli..
Strana 36 z 40Jdi na stránku : Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Bollywood :: Bollywood :: Filmy-
Přejdi na: