Bollywood
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zamilujte se.... zase a znovu.
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Čo sme si pozreli..

Goto down 
+5
Texlin
Paro
Gaja Gamini
wynn
Remini
9 posters
Jdi na stránku : Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Next
AutorZpráva
Remini

Remini


Poèet pøíspìvkù : 2132
Join date : 22. 09. 10

Čo sme si pozreli.. - Stránka 35 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 35 EmptyFri Nov 09, 2012 10:02 pm

Joker - Mala som dojem, že film je postavený na predpoklade, že sme všetci idioti (ako aj obyvatelia Pagalpuru). Po nástupu mimozemšťanov som ale dostalá silné Koi Mil Gaya déja vu Smile Nie je to majstrovské dielo, Jaan-E-Mann je čo sa nápadov a spracovania týka zábavnejší, ale aj tak mal Joker dobré momentky. Ďeťom by sa to asi páčilo viacej :D
Návrat nahoru Goto down
http://bollywoodsky.blogspot.com/
Gaja Gamini
Admin
Gaja Gamini


Poèet pøíspìvkù : 2638
Join date : 19. 09. 10
Age : 37

Čo sme si pozreli.. - Stránka 35 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 35 EmptySun Nov 11, 2012 10:40 pm

OMG Oh My God (2012)

Skvělý film, rozhodně jeden z nejlepších letošního roku. Staří známí herci jako Paresh Rawal, Om Puri, Mithun Chakraborthy, Govind Namdeo a další podávají - dle svého zvyku, výborné herecké výkony. Film je zábavný, ale ne uhozený (jako trošku podobně laděná hrůza God Tussi Great Ho), je poučný (a v mnohém mající pravdu), přesto nikomu nekáže. Kanjibhai je prostý, obyčejný člověk, vedoucí obchod se šunty, které neprodává někdy zrovna čestně. A je tvrdý ateista. Když mu tedy zemětřesní zničí krámek, pojišťovna odmítne škodu proplatit s tím, že zemětřesení je "Boží zásah" a na ten on pojištěn není. Kanjibhai se dostává do úzkých. Nemá práci, byt je v exekuci, manželka s dětmi odejde k rodičům..... a rozezlený Kanjibhai se rozhodne předvolat k soudu - Boha. Takovýhle scénář se může snadno zvrhnout, ale naštěstí pro nás filmaři zvládli všechno na jedničku. Nikdo se po shlédnutí nemůže urazit, ať je věřícím sebevíc.
Návrat nahoru Goto down
http://bollywood-ish.blogspot.com/
PreSlav

PreSlav


Poèet pøíspìvkù : 723
Join date : 12. 02. 11

Čo sme si pozreli.. - Stránka 35 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 35 EmptySun Nov 11, 2012 11:43 pm

veľmi dlho a tuho som nad OMG rozmýšľal, takže keď si ho tak pozitívne ohodnotila, asi si to ozaj pozriem Smile
Návrat nahoru Goto down
Gaja Gamini
Admin
Gaja Gamini


Poèet pøíspìvkù : 2638
Join date : 19. 09. 10
Age : 37

Čo sme si pozreli.. - Stránka 35 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 35 EmptyMon Nov 12, 2012 10:10 am

Ale pozor - většinou zjišťuji, že můj vkus se dost liší od zbytku lidské populace cheez
Návrat nahoru Goto down
http://bollywood-ish.blogspot.com/
Niktorius

Niktorius


Poèet pøíspìvkù : 335
Join date : 28. 06. 11
Age : 35

Čo sme si pozreli.. - Stránka 35 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 35 EmptyWed Nov 14, 2012 8:31 pm

Gangs of Wasseypur - Part 1 (2012)

Anurag Kashyap talent má, což dokazuje třeba už úvodní přestřelkou natočenou v dlouhých záběrech ze steadicamu, nicméně gangsterské ságy mne (snad až na legendárního Kmotra) nikdy moc nebraly, a tady mi dost vadilo rozvláčné tempo a velké množství postav (které díky skokům v čase občas hrají jiní herci, než před pěti minutami, jak se z dětí stávají dospělí). Obzvláště smutná je pak technická kvalita DVD, které má vyloženě HNUSNÝ obraz, amatérské menu a nic moc anglické titulky. Díval jsem se, že druhá část je (bůhvíproč) v tomto směru na mnohem vyšší úrovni, tak snad to samé bude platit i pro kvality filmové.

Barfi (2012)

Obrazově zřejmě nejkrásnější indický film roku, který čerpá hlavně z francouzského filmařského směru Cinéma du look a především pak z tvorby Jeanna-Pierre Jeuneta (asi proto Pritam dost nestydatě vykradl soundtrack Amélie z Monmartru). Slapsticková řeč těla Ranbirovi skutečně jde a Priyanka je jako autistické děvče taktéž dost rozkošná (tyhle role jí sedí mnohem víc, než všelijaké bárbínky). Příběh mě ale moc nechytl - není v něm mnoho dramatického napětí (byť se tam řeší dramatické věci) a emociálně mě to taky minulo. Předpokládám, že na Oscarech Barfi! bohužel příliš nezazáří a ani já z něj nejsem zrovna na větvi.

Oběma filmům dávám 60%
Návrat nahoru Goto down
http://bollybaz.blogspot.com/
Remini

Remini


Poèet pøíspìvkù : 2132
Join date : 22. 09. 10

Čo sme si pozreli.. - Stránka 35 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 35 EmptyThu Nov 15, 2012 4:39 pm

Barfi - väčšinu filmu som si v hlave komentovala "to je šarmantné" Smile a to bola jeho najsilnejšia stránka - má svoje kúzlo. Herci boli vynikajúci, kostými a atmosféra, pekne to do seba zapadalo. Ale prikláňam sa k názoru, že sa režisér toho snažil povedať príliš veľa a v konečnom dôsledku nestíha dotiahnuť do konca žiadny diskurz, ktorý začal. Aspoň nie vierohodne.

Spoiler:

Milý film, strata času to rozhodne nebola, ale nemám nutkanie si ho pustiť znovu. Žiadne konkrétne scénky, ani hudobné videá, sa mi nezapísali do srdca. Najviac na mňa vážne zapôsobili Ranbir s Priyankou Smile
Návrat nahoru Goto down
http://bollywoodsky.blogspot.com/
Niktorius

Niktorius


Poèet pøíspìvkù : 335
Join date : 28. 06. 11
Age : 35

Čo sme si pozreli.. - Stránka 35 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 35 EmptyThu Nov 15, 2012 10:47 pm

btw. V čem si Barfi "půjčoval" z jiných filmů? Já tam toho krom té améliovské hudby a některých klasických slapstickových momentů moc nenašel.
Návrat nahoru Goto down
http://bollybaz.blogspot.com/
Remini

Remini


Poèet pøíspìvkù : 2132
Join date : 22. 09. 10

Čo sme si pozreli.. - Stránka 35 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 35 EmptyThu Nov 15, 2012 11:40 pm

Niktorius napsal:
btw. V čem si Barfi "půjčoval" z jiných filmů? Já tam toho krom té améliovské hudby a některých klasických slapstickových momentů moc nenašel.

Spoiler:
Návrat nahoru Goto down
http://bollywoodsky.blogspot.com/
Niktorius

Niktorius


Poèet pøíspìvkù : 335
Join date : 28. 06. 11
Age : 35

Čo sme si pozreli.. - Stránka 35 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 35 EmptyFri Nov 16, 2012 12:44 am

Tak u těch grotesek jde přeci o vyloženou citaci, to není nic proti ničemu. Ale jinak zajímavé Smile

Každopádně Indové často berou to kopírování (i "kopírování") moc hystericky, ve skutečnosti jde o poměrně běžnou praxi i v Hollywoodu - rozdíl je akorát v tom, že ten většinou těší z filmů, které jsou málo známé.

Plus samozřejmě existují i tvůrci, kteří si motivy z jiných filmů půjčují zcela otevřeně, záměrně a pracují s nimi způsobem, který lze těžko nazvat bohapustým vykrádáním - např. Tarantino.
Návrat nahoru Goto down
http://bollybaz.blogspot.com/
PreSlav

PreSlav


Poèet pøíspìvkù : 723
Join date : 12. 02. 11

Čo sme si pozreli.. - Stránka 35 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 35 EmptyFri Nov 16, 2012 2:53 pm

takže dojmy: herci vynikajúci, Ranbir špeciálna poklona, Priyanka dobrá tiež, Ileanaaa omg dúfam že si single hug ! Tie skopčené scény ma celkom prekvapili (už som sa celkom tešil, že aké originálne nápady), no už sme na to asi zvyknutí Smile, ale jedno veľké ale: nejakým spôsobom mi práve Priyanka neskutočne vadila (nie herecky, ako postava), normálne som bol na ňu nahnevaný a celý čas ma rozčuľovala Mad Oveľa viac som držal palce Barfimu a Shruti.

Spoiler:
Návrat nahoru Goto down
Gaurí

Gaurí


Poèet pøíspìvkù : 513
Join date : 04. 06. 11

Čo sme si pozreli.. - Stránka 35 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 35 EmptyMon Nov 19, 2012 10:25 am

Tak se hlásím do klubu těch, co viděli Barfiho. Mně se to líbilo. Dokonce i konec - přála jsem si, aby to dopadlo takhle.

A pak Teri Meri Kahaani a celkem nic moc, zaujal mě jen ten příběh z roku 1910, možná že kdyby na něm postavili celý film, bylo by to lepší. Anebo taky ne, těžko spekulovat cheez
Návrat nahoru Goto down
Remini

Remini


Poèet pøíspìvkù : 2132
Join date : 22. 09. 10

Čo sme si pozreli.. - Stránka 35 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 35 EmptyWed Nov 21, 2012 9:46 pm

Thattathin Marayathu - druhý malajámsky film po Urumi Smile Veľmi milý a nekomplikovaný príbeh lásky medzi hinduistom a muslimkou. Väčšinou z uhla pohľadu muža. Veľa vedľajších charakterov, pričom každý niečim prispel do príbehu. Konečne som sa dočkala hneď niekoľkých hlasov rozumu, ktoré nezneli ako kázne. Hudba bola tiež príjemná. Trošku drámy na koniec, ale aj tú som si užila. Nakoniec ukapla aj nejaká slza Embarassed Celkovo spokojnosť a už sa teším na ďalší film z tohto filmového priemyslu love
Návrat nahoru Goto down
http://bollywoodsky.blogspot.com/
Gaja Gamini
Admin
Gaja Gamini


Poèet pøíspìvkù : 2638
Join date : 19. 09. 10
Age : 37

Čo sme si pozreli.. - Stránka 35 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 35 EmptyFri Nov 23, 2012 9:43 pm

Zvládla jsem Barfi i English VInglish. Oba velmi dobré filmy. Na Barfi zamrzí ta neoriginalita některých scén, ale i tak to považuji za jeden z nejlepších snímků roku. Ranbir a Priyanka byli strašně rozkošní.

English Vinglish je také dobrý film, i když musím říct, že ty nadšené ódy na něj považuji za přehnané.
Návrat nahoru Goto down
http://bollywood-ish.blogspot.com/
Gaurí

Gaurí


Poèet pøíspìvkù : 513
Join date : 04. 06. 11

Čo sme si pozreli.. - Stránka 35 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 35 EmptyFri Nov 30, 2012 5:07 pm

English Vinglish Mně se líbil moc. nevím, zda přímo na nadšené ódy, ale opravdu hodně. Milý, inteligentní, příjemný film. Sridevi na svůj věk neuvěřitelná. A ty její oči přes půl obrazovky... Wink
Návrat nahoru Goto down
PreSlav

PreSlav


Poèet pøíspìvkù : 723
Join date : 12. 02. 11

Čo sme si pozreli.. - Stránka 35 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 35 EmptySat Dec 01, 2012 3:33 pm

Aiyyaa (2012)
Filmová etuda pre Rani! Tento jednoduchý filmík ma ešte viac utvrdil v tom, že Rani je jedna z top herečiek bollywoodu. To množstvo výrazov a rôznych tvárí, ktoré tu predviedla, ma dostali do kolien Smile. Škoda, že Prithviraj tu bol len ako vyzuálny doplnok, a veľa toho nepredviedol - normálnu súvislú vetu zo seba dostal až v poslednej štvrtine. Aj napriek tomu, že celý film vlastne stál na Rani, až tak ma nezobral, ako som čakal. Na konci som zistil, že sa vlastne za celý ten čas nič nestalo. Každopádne po hereckej stránek výborné dielo.

Spoiler:
Návrat nahoru Goto down
Gaurí

Gaurí


Poèet pøíspìvkù : 513
Join date : 04. 06. 11

Čo sme si pozreli.. - Stránka 35 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 35 EmptySun Dec 02, 2012 10:21 am

Tak mě PreSlav naladil na Aiyyu (nejen tím spoilerem Wink )
One woman show Rani Mukerji... ale já ji miluju, tak není co řešit. Prithviraj jako vizuální doplněk mi nevadil, stačilo mi se dívat Smile

A už asi dva týdny se snažím zhlédnout Shirin Farhad Ki Toh Nikal Padi, jsem asi v polovině, a nejsem se schopná prokousat druhou půlkou.

Návrat nahoru Goto down
PreSlav

PreSlav


Poèet pøíspìvkù : 723
Join date : 12. 02. 11

Čo sme si pozreli.. - Stránka 35 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 35 EmptySun Dec 02, 2012 11:24 am

tak spätne keď sa zamyslím nad dojmami z Aiyyi, zisťujem, že sa mi to páčilo ozaj viac, ako som najprv napísal Smile. A nemôžem si pomôcť, mne sa na Prithviraja tiež dobre pozeralo Twisted Evil
Návrat nahoru Goto down
Gaurí

Gaurí


Poèet pøíspìvkù : 513
Join date : 04. 06. 11

Čo sme si pozreli.. - Stránka 35 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 35 EmptySun Dec 02, 2012 11:47 am

PreSlav napsal:
tak spätne keď sa zamyslím nad dojmami z Aiyyi, zisťujem, že sa mi to páčilo ozaj viac, ako som najprv napísal Smile. A nemôžem si pomôcť, mne sa na Prithviraja tiež dobre pozeralo Twisted Evil

Mně se to líbilo dost... možná zpočátku jsem se trochu nudila, než se to rozjela, ale od chvíle, kdy šla Rani "po pachové stopě" už jsem se bavila výborně... a jihoindické vsuvky byly též skvělé.
Zarazilo mě hodně nízké hodnocení na imbd.com... a taky, že to byl v podstatě propadák. Tedy ne že by to bylo veledílo, ale pro mě dobrá komedie, v lecčems neotřelá... a hlavně ta Rani! thud
Návrat nahoru Goto down
PreSlav

PreSlav


Poèet pøíspìvkù : 723
Join date : 12. 02. 11

Čo sme si pozreli.. - Stránka 35 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 35 EmptySun Dec 02, 2012 11:05 pm

Gaurí napsal:

Zarazilo mě hodně nízké hodnocení na imbd.com... a taky, že to byl v podstatě propadák.
tak to som bol prekvapený aj ja, že to tak prepadlo u divákov a aj v návštevnosti... hlavne, že pesničky na youtube mali dosť veľkú návštevnosť aj výborné ohlasy...
Návrat nahoru Goto down
Remini

Remini


Poèet pøíspìvkù : 2132
Join date : 22. 09. 10

Čo sme si pozreli.. - Stránka 35 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 35 EmptyMon Dec 03, 2012 3:41 am

Tiež som si pozrela Aiyyaa Smile Preslav, keď nadišiel ten spoiler vo filme, skoro mi zabehlo od smiechu. Tomu sa hovorí ladná vsuvka cheez Najprv mi to streleným humorom pripomínalo Jhoom Barabar Jhoom a Jaan-E-Mann, ale tam to plynulo krajšie a aj dej bol zrozumitelnejší.

Pravdu povediac som sa veľmi dobre bavila od samého začiatku, ale dva aspekty mi tento film mierne pokazili - otravná kolegyňa a celá eskapáda s Meenaxinim bratom. Stačilo by to zameniť za niečo jemnejšie, vynechať niektoré zbytočné scénky (biely díler? na čo mal byť dobrý? ukričaná babka tiež nebola vtipná) a išla by som s hodnotením vyššie.

Tie hudobné videá boli na 100%. Nemám k ním jedinú výhradu... no, až na tú benzínku Shocked . Skvelé choreo, šialené kostýmy, krásni predstavitelia. Ach jaj, na oboch sa tak krásne pozeralo... (sa čudujem, že na toho Suryu rovno neskočila tongue).
Návrat nahoru Goto down
http://bollywoodsky.blogspot.com/
PreSlav

PreSlav


Poèet pøíspìvkù : 723
Join date : 12. 02. 11

Čo sme si pozreli.. - Stránka 35 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 35 EmptyMon Dec 03, 2012 5:42 pm

keby aspoň tá kolegynňa vyzerala nromálne, ale tým predkusom a nechutným hlasom ma nesmierne vytáčala Mad . Ako chápem, že to bolo asi cielené, ale ja tak. Mne prišlo celkom zbytočné pliesť tam poslednú pesničku keď jej brat prišiel do bytu tej kolegyne a ďalšie scénky s tými dvoma. A celkom ma mrzí, že Prithvitraj nedostal viac priestoru. Toho dílera som tiež nepochopil, hlavne keď ani nevysvetlili, čo vlastne tam skutočne robil. Ale myslím, že celkovo tieto nepríjemnosti zachraňovala Rani svojím herectvom Smile
Čo sa týka Suryu, podľa mňa naňho Rani skočila po záverečnej klapke cheez
Návrat nahoru Goto down
Gaja Gamini
Admin
Gaja Gamini


Poèet pøíspìvkù : 2638
Join date : 19. 09. 10
Age : 37

Čo sme si pozreli.. - Stránka 35 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 35 EmptyMon Dec 03, 2012 10:17 pm

Tak jsem tady v menšině, ale Aiyyaa u mně tedy opravdu neskóruje. Napsala jsem obsáhlou recenzi na svůj blog v angličtině, tak jestli máte chuť, můžete se tím zkusit prokousat

http://bollywood-ish.blogspot.cz/2012/12/aiyyaa.html

Nejvíc se mi nakonec líbily narážky na Sridevi, Madhuri a Juhi hned na začátku. Kolik z vás vidělo ty filmíky, které se tam "citují"? Smile
Návrat nahoru Goto down
http://bollywood-ish.blogspot.com/
Gaja Gamini
Admin
Gaja Gamini


Poèet pøíspìvkù : 2638
Join date : 19. 09. 10
Age : 37

Čo sme si pozreli.. - Stránka 35 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 35 EmptyMon Dec 03, 2012 10:19 pm

Hudební videa mi přišly až skoro vulgární. Rani je sice skvělá tanečnice, ale co se jí děje v hormony rozbouřené hlavě jsem vidět nepotřebovala.
Návrat nahoru Goto down
http://bollywood-ish.blogspot.com/
Gaja Gamini
Admin
Gaja Gamini


Poèet pøíspìvkù : 2638
Join date : 19. 09. 10
Age : 37

Čo sme si pozreli.. - Stránka 35 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 35 EmptyMon Dec 10, 2012 9:33 am

Rush (2012)

Emraan Hashmi ve mě nevzbuzuje vůbec nic než chladný nezájem. Neexistující hlasová modulace a nápadná podoba s Anilem Kapoorem mu v mých očích body nepřidají. Zajímavá myšlenka o tom, jak se vlastně média hledají, o čem budou reportovat, pohřbená v průměrném snímku s neinspirujícími herci.

3/10
Návrat nahoru Goto down
http://bollywood-ish.blogspot.com/
Gaja Gamini
Admin
Gaja Gamini


Poèet pøíspìvkù : 2638
Join date : 19. 09. 10
Age : 37

Čo sme si pozreli.. - Stránka 35 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 35 EmptyMon Dec 10, 2012 9:37 am

Sangam (1964)

Klasika v hlavních rolích s Rajem Kapoorem, Vyjayanthimalou a společnost jim dělá Rajendra Kumar. Jde o klasický romantický trojúhelník, v němž oba muži jsou nejlepší přátelé prahnoucí láskou k jedné ženě - ale zatímco jeden to přiznává, druhý, to, právě kvůli příteli, úzkostlivě tají. Naneštěstí ona by raději právě toho, který nechce nic říci. Když tedy Raj Kapoor zahyne při vojenské akci, cestu mají najednou milenci volnou. Jenže Raj se vrací zpět, stále stejně zamilovaný.

Film má chybky a vždycky se mi zajídaly příběhy, kde si dva přátelé přehazují jednu ženu, aniž by se jí zeptali, co ona sama chce. Nicméně Sangam uspěl v tom, že jsem se snadno vcítila do emocí hlavní hrdinky, a navíc Vyjayanthimala i Raj Kapoor jsou oba skvělí herci. Hlavně na ni je radost je dívat se, je bezpochyby hvězdou celého filmu. Snad to mohlo být celé tak o dvacet minut kratší a konec bych také uvítala méně dramatický.

8/10
Návrat nahoru Goto down
http://bollywood-ish.blogspot.com/
Sponsored content





Čo sme si pozreli.. - Stránka 35 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čo sme si pozreli..   Čo sme si pozreli.. - Stránka 35 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Čo sme si pozreli..
Návrat nahoru 
Strana 35 z 40Jdi na stránku : Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Čo sme si pozreli..

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Bollywood :: Bollywood :: Filmy-
Přejdi na: