Bollywood
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zamilujte se.... zase a znovu.
 
PříjemPříjem  HledatHledat  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Madhuri Dixit

Goto down 
Jdi na stránku : 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Next
AutorZpráva
Gaja Gamini
Admin
Gaja Gamini

Poèet pøíspìvkù : 2638
Join date : 19. 09. 10
Age : 34

Madhuri Dixit Empty
PříspěvekPředmět: Madhuri Dixit   Madhuri Dixit EmptyWed Sep 22, 2010 10:41 am

Madhuri Dixit Madhuridixit-20b-1_1186980315

Musíte mi odpustit. Ale o této ženě ode mne uslyšíte opravdu často. Je jednou z těch bytostí, na něž se podíváte a je vám jasné, že Bůh si s jejím tvořením opravdu dal práci a s láskou pracoval na každém detailu.

Někteří lidé tvrdí, že není dobrá herečka, že není dobrá tanečnice, že je ošklivá. Že je sprosté se na ni jen dívat...

Žádná jiná herečka na světě mne napřiměla k tolika slzám a smíchu, žádná si tolik nezískala moji pozornost, žádné se nepovedlo přiblížit mi postavu tolik jako právě Madhuri Dixit. Když tančí, nemohu z ní spustit oči, jelikož nechci promeškat jedinou část příběhu, který její tělo vypráví. Nemyslím, že od doby Suchitry Sen AMadhubaly viděla Indie takovou krásu. Avšak nehledě na to, jak jemně řezané jsou rysy její tváře, jak sladký je její úsměv, jak něžné hnutí jejích řas nad očima, ve kterých leží tolik klidu a pokoje, opravdová krása této ženy se skrývá v její duši a prozařuje celou její bytost. Být smyslná neznamená být vulgární. A Madhuri je naprosto přirozená, stejně jako její hluboká smyslnost. Vzbuzuje fantazii mužů, a přesto není vulgárně vyzývavá, aby ji nenáviděly ženy. Nikdy v životě nebyla Madhuri Dixit vulgární. Byla vždy jen dokonale ženská.
Návrat nahoru Goto down
http://bollywood-ish.blogspot.com/
Gaja Gamini
Admin
Gaja Gamini

Poèet pøíspìvkù : 2638
Join date : 19. 09. 10
Age : 34

Madhuri Dixit Empty
PříspěvekPředmět: Re: Madhuri Dixit   Madhuri Dixit EmptySat Sep 25, 2010 2:48 pm

Taký krátký životopis této pozoruhodné ženy.... Sesmolila jsem ho už před nějakou dobou...


"Pro mne tanec není jen pohyb rukou a nohou. Jde o velmi hluboký duševní zážitek. Je mou součástí, druhým bytím." - Madhuri Dixit

15. května 1967 měl Bůh opravdu skvělý den. Snad na sebe byli lidé nějak obzvláště hodní, nebo se možná jen dobře vyspal, v každém případě jej napadlo, že lidstvo si po čase opět zaslouží nějaký velký dar. Tak se Šankarovi a Šnehlatě Dixitovým v indickém Bombaji narodila dcera. Po nejstarším synovi Ajitovi a dcerách Rupě a Bharati byla jejich čtvrtým a posledním dítětem. Dali jí jméno Madhuri - Sladká dívka. Indické obyvatelstvo se dodnes dělí na mnoho větších i menších komunit, rodina Dixitových patřila k Čitpavanské brahmánské rodině, jejich předkové náleželi do vážené kasty hinduistických kněží. Dle historických knih jsou tito lidé "nejkrásnější z indických ras". Jinde se dočteme, že jsou "střední výšky, světlé pleti a jejich ženy jsou spanilé. Hovoří jazykem Maráthí a jsou čistí a pořádní."

Ačkoliv manželství jejích rodičů bylo dle dávných tradic spojením, které domluvily rodiny, Šankar a Šnehlata tvořili harmonický pár. Především matka se snažila, aby všechny její dcery získaly co nejlepší vzdělání (nikdy ji nepřestalo mrzet, že kvůli odporu manželovy rodiny nesměla dostudovat vysokou školu). Madhuri se projevovala jako bystré a chápavé dítě se zájmem o přírodu, a když přišel čas, nastoupila jako studentka mikrobiologie na univerzitu v Bombaji. Mikrobiologie jí však do budoucna nebyla určena.

Prakticky od chvíle, kdy se začala chodit, projevovala Madhuri pohybové nadání. Když jí byly pouhé tři roky, začala se učit tančit Kathak. Jde o jeden z osmi klasických indických tanců, které mají původ v severní Indii, u nomádských kmenů známých jako "vypravěči příběhů". To samo v sobě nese tajemství jejich tance. Kathak, který většinou začíná vzýváním božstev, je tancem, který gesty, výrazy tváře a každičkým pohybem vypráví příběh. Každý pohled a pohnutí má svůj význam. Maličká Madhuri to pochopila velice záhy. Tanec si zamilovala natolik, že vlastně ani normálně nechodila. Její matka často upadala do rozpaků, její nejmladší dcerka totiž z ničeho nic vstala, ať již při jízdě ve vlaku či při nakupování na trhu, a začala tančit. Jen tak, bez důvodu. Talent a cvičení přinesly brzy své ovoce v podobě různých cen ze školních a dalších menších soutěží, ovšem o tom, že by se snad mohla tancem živit, ona ani nikdo v její rodině nikdy neuvažoval.

K zármutku rodičů jejich "sladké" nejmladší dítě brzy vyrostlo v dívku. Bylo jí patnáct, když si jí poprvé všiml při tanečním vystoupení jistý producent. Byla tehdy drobná, dle slov fotografů také příliš hubená. Tvář měla oválnou, stále ještě napůl dětskou, ovšem výrazné hnědé oči a jemně tvarovaná ústa dávaly příslib budoucí krásy. A již tehdy byla vynikající tanečnice. Když však rodiče vyslechli producentovu nabídku, že děvče by se mohlo dostat k filmu, bez rozmýšlení odmítli. Indická kinematografie je ve všech ohledech rodinnou záležitostí. Herci, producenti, hudební skladatelé, režiséři - všichni si v mnoha případech předávají řemeslo z generace na generaci. Rodina Dixitových však nikdy s filmem či uměním nic společného neměla, a ani nikoho takového neznali. Navíc byli přesvědčeni, že jejich dcera musí dostudovat, a ne se spoléhat ne vrtkavou přízeň publika. Ovšem již o dva roky později dostala dívka další nabídku. Tentokrát se rodina nechala obměkčit. A jméno Madhuri Dixit se tak poprvé objevilo na plátnech kin.
ona."Madhuri Dixit 386e0176c8_64677066_o2

Debutový film "Abodh", vyprávějící o nezralé dívce, která se vdá, ovšem netuší nic o manželských povinnostech, nebyl žádným hitem, pro Madhuri se ale stal velkou zkušeností. To bylo v roce 1984, následovalo několik dalších rolí. Průlom nastal v roce 1988 s filmem Tezaab. Jako Mohini po boku tehdy již slavného Anila Kapoora se Madhuri přes noc stala indickou senzací nejen díky své kráse, která se zbavila posledních známek nedospělosti, ale především díky písni "Ek Do Teen". Choreografka Saroj Khan, která měla v pozdějších letech na svědomí i další hity, pro Madhuri vytvořila náročnou taneční sekvenci, nesmírně živelnou a energickou. "Tohle musí být opravdu dobré číslo," kladl mladé herečce na srdce režisér, a Madhuri s pečlivostí sobě vlastní trénovala do úmoru. "Pořád před sebou vidím to mladinké děvče," vzpomíná Saroj Khan, "které jsem poslala domů si odpočinout, a které mne neposlechlo, a sedmnáct dní v kuse od deseti do deseti přicházelo, zatímco já jsem trénovala zbytek skupiny, a bez přestávky tančilo, jen aby bylo co nejlepší." Práce se vyplatila a Madhuri získala nejen celonárodní slávu, ale také první nominaci na cenu Filmfare, která je indickou obdobou Oscarů. Bylo jí dvacet jedna a během dalších dvaceti let se měla objevit v asi šedesáti filmech.

Prakticky každý rok se minimálně jeden z jejích filmů stal hitem, ať již to bylo romantické "Dil" (1990), dobrodružný "Khalnayak" (1993) nebo "Hum Aapke Hain Kaun" (1994) - poslední jmenovaný snímek je dodnes největším kasovním trhákem v Indii. Madhuri se stala královnou indické kinematografie, její úsměv označovaný za nejkrásnější na světě byl na stránkách všech časopisů a všichni bez rozdílu ji milovali. Dokázala stejně přesvědčivě zahrát nesmírně zamilovanou dívku, vlezlou novinářku, tajnou policistku i po pomstě prahnoucí vražedkyni (pravda, v takové roli ji nikdo moc rád neviděl). Jelikož v 99% indických filmů se tančí a zpívá, mohla Madhuri dělat to, co milovala nejvíce - tančit a rozdávat radost. Choreografové jásali, když s ní mohli pracovat, jelikož to znamenalo, že mohou popustit uzdu své fantazii a vymýšlet opravdu složité věci. Režiséři jásali, protože jejich filmy dostávaly zcela jiný rozměr. Zkušení herci byli nadšení, že mohou pracovat s bytostí, která se všem snažila vyjít vstříc. Noví herci byli také nadšení a do jednoho se shodovali, že Madhuri, aniž by to věděla, kolem sebe rozdávala veškerou svou vnitřní krásu. Dnes největší hvězda indického filmu, herec Shahrukh Khan, dostal jednu ze svých prvních větších rolí právě po boku Madhuri. Jeho slova jsou výmluvnější než jakékoliv vysvětlování: "Madhuri Dixit je ten nejpevnější muž, kterého jsem v branži poznal. Ano, slyšeli jste dobře. Je vážně jako chlap. Je sebejistá v myšlení, stálá v citech, stálá ve víře....Pro mne je Madhuri vtělením herectví, lásky a přátelství. Je mému srdci nejbližší. A od ní jsem se nejvíc naučil. Cítím, že je jediná, koho nedostihuji."


Nominace a výhry filmových ocenění se u ní staly zvykem, stala se indickou herečkou s nejvyšším platem v historii, byla označována za východní obdobu Julie Roberts a Marylin Monroe. Madhuri však měla něco, co ji od zmiňovaných západních superstar odlišovalo - naprosto čistou duši. Nezkažená showbusinesem, pokorná i se svým zástupem cen, bez hvězdných manýr a hlavně zcela prosta milostných skandálů dráždila představivost veřejnosti a médií ještě více, než kdyby vedla "hvězdný" život se vším všudy. Během let ji novináři několikrát tajně provdali, udělali z ní alkoholičku, podvodnici, která se nechává při tanci zastupovat dokonale namaskovanou dvojnicí, Messalinu, která si role kupuje vlastním tělem, a v neposlední řadě také výrobek plastických chirurgů. O jedinou senzaci se postaral herec Sanjay Dutt, který se do své kolegyně vášnivě zamiloval a požádal ji o ruku. Vzápětí byl ovšem zatčen za držení zbraní a podezření z terorismu, ve vězení strávil 16 měsíců, než jej soud osvobodil. Novináři se sesypali na Madhuri. Snoubenka teroristy - to byl přeci jen konečně dlouho žádaný průšvih. Madhuri však odmítla hovořit s médii a poskytla jeden jediný rozhovor novinářce, s níž pracovala již dříve. "Nejsem zamilovaná do Sanjaye a nikdy jsem nebyla. Nikdy jsme nebyli zasnoubení," prohlásila pevně a nikomu nedovolila o této věci pochybovat.
Madhuri Dixit 738eb12208_64677104_o2

Přišel rok 1995 a tisk se spolčil s některými z kritiků. A začal hon na Madhuri, tentokrát šlo o napadání ohledně věku. Indická kinematografie je úžasným světem, nabízející lidem ty nejkýčovitější romance a zápletky, které fungují právě díky tomu, že jsou z Indie. Ovšem jakmile herečka dosáhne věku, v němž již nemůže hrát naivní zamilovanou pannu, její kariéra je nutně u konce, nehledě na to, jak talentovaná či oblíbená je. Bollywoodské scénáře se ženami nad třicet nepočítají jinak než jako s matkami hlavních hrdinů. Když se Madhuri přiblížila třicítce, začaly se objevovat články stěžující si na její "starý" vzhled a vysmívající se její údajné snaze vypadat mladě. Jinými slovy, dle zaběhnutých měřítek patřila do starého železa a propadliště dějin. Ani tentokrát se však Madhuri nenechala vyprovokovat. Více než předtím se ponořila do práce, které měla i přes posměšky tisku stále dostatek, a výsledkem se v roce 1997 stal film "Dil To Pagal Hai" - "Srdce je šílené". Romantický muzikál o choreografovi a tanečnici se stal největším hitem roku a Madhuri získala další cenu Filmfare. Při děkovné řeči přímo zářila, když prohlásila: "Tohle je pro všechny, kteří tvrdili, že jsem vyřízená." Honba tisku na čas opět utichla ve vlně diváckého nadšení. Madhuri se však přeci jen svým způsobem pomstila. Redaktoři měli náběh na infarkt, když jim v zimě 1999 diva oznámila, že je již několik týdnů vdaná! Ukradla jim senzaci, na niž si brousili zuby více než deset let.

Sourozenci Madhuri žili už dlouhá léta ve Spojených státech, kam odešli za prací. Madhuri je čas od času navštěvovala, a vždy si užívala anonymity, které se jí v Indii nedostávalo. Její bratr Ajit se za sestru cítil vždy odpovědný, a stejně jako média i on neustále opakoval: "Musíme tě taky jednou provdat!" V úvahu přicházelo samozřejmě domluvené manželství, ovšem ačkoliv rodina ctila tradice, Madhuri byla vždy značně liberální a nehodlala si vzít někoho bez lásky. Ajit však šel na věc chytře. Uspořádal u sebe večírek, na nějž pozval téměř všechny své přátele. Mezi nimi byl i lékař, kardiochirurg indického původu (ovšem narozený a vychovaný v Americe) Sriram Nene. Právě ve spojení jeho a své sestry Ajit doufal, a byl nemálo spokojen, když v sobě nic netušící "Ram" a jeho sestra okamžitě našli zalíbení. Teprve po svatbě na podzim 1999 se novomanželé dozvěděli, že jejich sňatek přeci jen není jen jejich vlastním rozhodnutím. Doktor Nene netušil nic o slávě své ženy. Věděl, že je herečka, její filmy ovšem neznal a ani Bollywood mu mnoho neříkal. Zažil značný šok, když s Madhuri poprvé přiletěl do Indie a během několika okamžiků ji musel vyprošťovat za pomoci bodyguardů z davu, který se na ně sesypal.

Madhuri pak porušila další pravidlo Bollywoodu. Byla vdaná a chtěla dál hrát hlavní role. Tak vznikaly úspěšné filmy "Lajja", "Pukar" a především pak v roce 2002 "Devdas". Role krásné kurtizány Chandramukhi se měla stát na dlouhou dobu pro Madhuri poslední. Manželovy občasné návštěvy v Indii nezůstaly bez následků a v polovině natáčení musela Madhuri režisérovi říct, že je těhotná. Film byl dokončen nakonec úspěšně, ačkoliv si všichni dělali starosti o hereččino zdraví při fyzicky velmi náročném tanci "Dola Re", který se točil několik týdnů. Madhuri však vším proplula s grácií a kromě další ceny Filmfare jí rok 2003 nadělil první dítě. Chlapeček se narodil za bouřky a dostal jméno Arin, které matce evokovalo padající déšť. Tentokrát se Madhuri opravdu stáhla z veřejného života, k velké lítosti veřejnosti, ale vlastnímu štěstí. S manželem se usadila v Denveru v USA, kde on mohl pracovat v nemocnici, zatímco ona pečovala o rodinu. Ani jedinkrát svého rozhodnutí nelitovala. "Za padesát let si na mne možná žádný divák nevzpomene," smála se při jednou ze vzácných rozhovorů. "Ale moje rodina si mě bude pamatovat vždycky." V roce 2005, jen osmnáct měsíců po Arinovi, přišel na svět druhý syn Ryan.
Madhuri Dixit B2f6f6c192_64677150_o2

Indie však na Madhuri, která tak dlouho absolutně vládla stříbrnému plátnu a milionům srdcí, nedokázala zapomenout. Přes příliv nových trendů a stovek nových hereček nikdo nedokázal zaplnit prázdno, které po jejím odchodu nastalo. Herečky jako Aishwarya Rai, Karisma Kapoor či Rani Mukherjee prokázaly své nepochybné kvality, ovšem žádná z nich neměla ono kouzelné něco, co bylo vlastní Madhuri. Producenti to cítili také a Madhuri již v době druhého těhotenství začala dostávat do svého nového domova nabídky scénářů. Nakonec v roce 2006 přeci jen poznala, že ani ona nemůže bez tance a herectví žít úplně a po rozvážném přemýšlení zvolila scénář k filmu "Aaja Nachle" - "Tanči se mnou". Po domluvě s manželem si děti vzala do Indie s sebou, protože od nich nedokázala být dlouho pryč, a v každé volné chvíli mezi natáčením se jim věnovala. "Je to, jako by nikdy neodešla," nechali se slyšet všichni, kteří na filmu pracovali. Stejně jako kdysi to byla Madhuri, která si nedělala starosti se slávou a jediné, na čem jí záleželo byla práce odvedená na výbornou. Film nakonec nevydělal příliš peněz ze dvou důvodů. Prvním byl fakt, že stále velmi tradiční Indové byli trochu nesví ze snímku, kde je kladnou hlavní hrdinkou rozvedená žena. Druhým vlna zášti, kterou Madhuri svým návratem naprosto popírající jejich zastaralé chápání Bollywoodu zvedla v některých kriticích. To, že ve 42 letech, po dvou porodech a téměř šesti letech mimo záběr kamery, je stále šarmantní, krásná a dokonalá umělkyně v každém směru, jí nedokázali odpustit a film od nich dostal zdrcující hodnocení. Madhuri za něj dostala nominaci na další cenu Filmfare. Podařilo se jí jako jediné herečce dokázat, že i zralá žena může hrát zajímavé hlavní role a otevřela tak zcela nový obzor pro mnoho dalších hereček do budoucna.

V současné době je Madhuri zpět v Americe a u dveří se jí hromadí producenti a nabídky. Ona sama však vyčkává. Nehodlá dělat kompromisy mezi prací a rodinou - její manžel a děti mají vždy přednost. A také čeká na roli, která by i jí samotné něco dala. Tance se nevzdává a na pozvání Amithaba Bachchana souhlasila s vystupováním na "Nezapomenutelném turné" Bollywoodských tanečních hvězd. Lidé se shodují na tom, že sklidila více potlesku, křiku a nadšení než kterýkoliv jiný vystupující umělec.

A tak, pokud jste již unaveni drogovými excesy, psychickými labilitami, sexuálními skandály, srdcervoucími rozvody a arogantním chováním Hollywoodských hvězd, zkuste si sehnat snímek Aaja Nachle či Devdas, a utěšte duši. Madhuri Dixit zůstává čistou bytostí, která vám nabídne svůj talent. A v rytmu jejích nákotníčků vám poskočí srdce. Jak kdosi poznamenal: "Co můžu říct o té nejkrásnější ženě? Co můžu říct o tom nejnádhernějším úsměvu? Co můžu říct o té nejfantastičtější herečce? Cokoliv řeknu, nebude dostatečné. Všechno, co řeknu je: žádná už nemůže být jako

Madhuri Dixit 71b7afc0f7_64677183_o2
Návrat nahoru Goto down
http://bollywood-ish.blogspot.com/
Gaja Gamini
Admin
Gaja Gamini

Poèet pøíspìvkù : 2638
Join date : 19. 09. 10
Age : 34

Madhuri Dixit Empty
PříspěvekPředmět: Re: Madhuri Dixit   Madhuri Dixit EmptySun Sep 26, 2010 5:53 pm

Několik zajímavostí:

V roce 2007 byla Madhuri zvolena serverem reddif.com nejlepší herečkou Bollywoodu všech dob. Stejný titul jí byl udělen stanicí BBC.

V roce 2008 byla Madhuri slavnostně předána Padma Šri, čtvrté nejvyšší civilní vyznamenání indické vlády, za celoživotní přínos indické kultuře.

Po Madhuri bylo pojmenováno jezero v Kašmíru.

Jedním z největších obdivovatelů herečky je malíř M.F. Hussein, který ji označuje za svou múzu. Inspirovala ho k vytvoření série obrazů a také uměleckého snímku Gaja Gamini, kde si zahrála hlavní pěti-roli.

Madhuri je označována za vtělení ženskosti a ideální indickou ženu. Existuje i lidové rčení: "Každý by chtěl mít doma Madhuri Dixit."
Návrat nahoru Goto down
http://bollywood-ish.blogspot.com/
Gaja Gamini
Admin
Gaja Gamini

Poèet pøíspìvkù : 2638
Join date : 19. 09. 10
Age : 34

Madhuri Dixit Empty
PříspěvekPředmět: Re: Madhuri Dixit   Madhuri Dixit EmptyTue Sep 28, 2010 9:05 am

Konečně zase nějaké zprávy, i když zatím jde spíše o dohady....

Návrat nahoru Goto down
http://bollywood-ish.blogspot.com/
Gaja Gamini
Admin
Gaja Gamini

Poèet pøíspìvkù : 2638
Join date : 19. 09. 10
Age : 34

Madhuri Dixit Empty
PříspěvekPředmět: Re: Madhuri Dixit   Madhuri Dixit EmptyTue Oct 05, 2010 7:50 am

Několik záložek do knížky mého autorství

Madhuri Dixit Splendidmadhuri Madhuri Dixit HAHK Madhuri Dixit Gajagamini
Návrat nahoru Goto down
http://bollywood-ish.blogspot.com/
Gaja Gamini
Admin
Gaja Gamini

Poèet pøíspìvkù : 2638
Join date : 19. 09. 10
Age : 34

Madhuri Dixit Empty
PříspěvekPředmět: Re: Madhuri Dixit   Madhuri Dixit EmptyTue Oct 05, 2010 9:49 pm

Z novinového článku (je podotýkám, že autorkou byla žena)

Nelze na ni pomyslet bez onoho zvláštního pocitu: jaká to ženskost, jaký šarm. Má něco z Meryl Streep I Moniky Bellucci. Nebo je to možá naopak a tyto nesmrtelné tváře nám připomínají Madhuri? Vzpomínáte na film Dharavi? Má jen drobnou roli dívky ze sna. A to je ono. Částečně pochází právě z říše snů, je vzdálená realitě. Ale ne, I přesto je velmi skutečná. Co vás zasáhne jako první je vroucí, zářivé teplo její tváře. Je ženou skrz naskrz. Pokud vás miluje, bude bojovat jako tygřice, pokud vás nenávidí, stačí jediný pohled a celý svět se zhroutí, její krása zkamení a před vámi stojí ledová královna. Její výraz je naprostý, a přesto cítíte, že uvnitř se skrývá mnohem víc. Jsou věci, které tají, protože je vždy I svůdnicí, stále královnou, která dokonale zná svoji moc.

Madhuri byla jako proud čisté vody, jasná píseň a svěžest. Nebo byla naopak smyslným ohněm. Tak jsme ji viděli ve filmech Dil a Prem Granth. Avšak s léty se naše city změnili. Jsou nyní bohatější o úctu, kterou si vydobila spolu s nehynoucí láskou, navzdory pomluvám i profesionálním neúspěchům.

_________________
Madhuri Dixit 70ada1c038_95380258_o2
Ram Ki Leela
Návrat nahoru Goto down
http://bollywood-ish.blogspot.com/
Gaja Gamini
Admin
Gaja Gamini

Poèet pøíspìvkù : 2638
Join date : 19. 09. 10
Age : 34

Madhuri Dixit Empty
PříspěvekPředmět: Re: Madhuri Dixit   Madhuri Dixit EmptySat Oct 09, 2010 6:07 pm

Madhuriny filmy, které mám za sebou, a nemilosrdně budu recenzovat Smile

Devdas
Hum Tumhare Hain Sanam

Lajja
Parinda
Tezaab
Ram Lakhan
Prem Deewane
Mahaanta
Aarzoo
Koyla
Gaja Gamini
Ek Raaste Hain Pyar Ke
Dil
Dil To Pagal Hai
Khalnayak
Beta
Saajan
Aaja Nachle
Wajood
Pukar
Rajkumar
Prem Granth
Phool
Raja
Hum Aapke Hain Koun
Dayavan
Deewana Mujhsa Nahin
Thanedaar
100 days
Mohabbat
Khel
Anjaam
Sangeet
Prahaar
Dharavi
Yaarana
Zindagi ek jua
Abodh

A některé mi pořád chybí......


EDIT: Protože jsem pitomá a zapoměla jsem v seznamu jeden film, v němž se Madhuri-ji neobjevila.

_________________
Madhuri Dixit 70ada1c038_95380258_o2
Ram Ki Leela


Naposledy upravil Maharani dne Sat Oct 09, 2010 8:07 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://bollywood-ish.blogspot.com/
Remini

Remini

Poèet pøíspìvkù : 2132
Join date : 22. 09. 10

Madhuri Dixit Empty
PříspěvekPředmět: Re: Madhuri Dixit   Madhuri Dixit EmptySat Oct 09, 2010 7:18 pm

Madhuri bola v Slumdogovi??? Kedy, kde?
Návrat nahoru Goto down
http://bollywoodsky.blogspot.com/
Gaja Gamini
Admin
Gaja Gamini

Poèet pøíspìvkù : 2638
Join date : 19. 09. 10
Age : 34

Madhuri Dixit Empty
PříspěvekPředmět: Re: Madhuri Dixit   Madhuri Dixit EmptySat Oct 09, 2010 7:28 pm

Ha! Chyba! Dělala jsem si seznam filmů, které jsem viděla, a tenhle jsem zapomněla umazat! Ale je pravda, že na oficiálním soundtracku byůla jako bonusová nahrávka Choli Ke Peeche.

_________________
Madhuri Dixit 70ada1c038_95380258_o2
Ram Ki Leela
Návrat nahoru Goto down
http://bollywood-ish.blogspot.com/
Gaja Gamini
Admin
Gaja Gamini

Poèet pøíspìvkù : 2638
Join date : 19. 09. 10
Age : 34

Madhuri Dixit Empty
PříspěvekPředmět: Re: Madhuri Dixit   Madhuri Dixit EmptySun Oct 10, 2010 9:02 am

Mladičká Madhuri ve filmu, který se neuskutečnil


_________________
Madhuri Dixit 70ada1c038_95380258_o2
Ram Ki Leela
Návrat nahoru Goto down
http://bollywood-ish.blogspot.com/
Gaja Gamini
Admin
Gaja Gamini

Poèet pøíspìvkù : 2638
Join date : 19. 09. 10
Age : 34

Madhuri Dixit Empty
PříspěvekPředmět: Re: Madhuri Dixit   Madhuri Dixit EmptySun Oct 10, 2010 9:16 am

A ještě jedno video - Cyrus Broacha se snaží tančit jako Madhuri :P


_________________
Madhuri Dixit 70ada1c038_95380258_o2
Ram Ki Leela
Návrat nahoru Goto down
http://bollywood-ish.blogspot.com/
Paro

Paro

Poèet pøíspìvkù : 2103
Join date : 24. 09. 10
Age : 35
Location : ČR

Madhuri Dixit Empty
PříspěvekPředmět: Re: Madhuri Dixit   Madhuri Dixit EmptySun Oct 10, 2010 1:52 pm

A já si řikala, co to je za zápletku, že si Priyanka musela vybrat mezi Salmanem nebo kariérou seriozni herecky... (v Salaam E ishq). Nechtej tenhle stredovek uz zrusit?
Návrat nahoru Goto down
http://paro-realm.tumblr.com
Gaja Gamini
Admin
Gaja Gamini

Poèet pøíspìvkù : 2638
Join date : 19. 09. 10
Age : 34

Madhuri Dixit Empty
PříspěvekPředmět: Re: Madhuri Dixit   Madhuri Dixit EmptySun Oct 10, 2010 2:55 pm

Kyaaaaaaaaaaaa? Mám pocit, že jsi ve špatném tématu.

_________________
Madhuri Dixit 70ada1c038_95380258_o2
Ram Ki Leela
Návrat nahoru Goto down
http://bollywood-ish.blogspot.com/
Remini

Remini

Poèet pøíspìvkù : 2132
Join date : 22. 09. 10

Madhuri Dixit Empty
PříspěvekPředmět: Re: Madhuri Dixit   Madhuri Dixit EmptySun Oct 10, 2010 3:13 pm

Asi reagovala na ten príspevok o dôvode jej ústupu z filmového priemyslu. Rovnaká zápletka bola iv Salaam-E-Ishq.. že keď sa herečka vydá, jej kariéra skončí. Väčšina to tak robí najmä po narodení detí. Napríklad Kajol si dala po prvom dieťati pauzu na pár rokov, natočila dva filmy, nedávno sa jej narodilo druhé, znovu je na materskej.

Neviem, nakoľko tomu veriť. Podľa mňa záleží aj na vôli danej herečky. Madhuri bola dosť ikonická na to, aby mohla hrať i po manželstve. Ale založila si rodinu, venujej sa jej, a ja ju mám za to rada. Predsa len je rodina prvoradá Smile Okrem toho je už na Bollywoodsky štandart "stará". Teraz je v móde dávať hlavnú rolu modelkám a čo najbelším indkám - na talente nezáleží Rolling Eyes Hlavná vec, že Aamir (45) si veselo hrá študentov Rolling Eyes

Čakám, čo spraví Aishwarya, ak/keď zostane tehotná. 🐱
Návrat nahoru Goto down
http://bollywoodsky.blogspot.com/
Gaja Gamini
Admin
Gaja Gamini

Poèet pøíspìvkù : 2638
Join date : 19. 09. 10
Age : 34

Madhuri Dixit Empty
PříspěvekPředmět: Re: Madhuri Dixit   Madhuri Dixit EmptySun Oct 10, 2010 7:21 pm

Aha, tak to už chápu Smile Asi by bylo příště dobré "citovat", abychom se neztráceli....

Máš pravdu, že kdyby Madhuri chtěla, měla by pořád plno práce manželství nemanželství. Jenže ona si zažila dostatek slávy a vůbec všeho, a chtěla si splnit sen o rodině. Vdala se za někoho, kdo ji vůbec neznal, prakticky mu věnovala svoji kariéru, porodila dvě děti k nimž nikdy nepustila chůvu, a natáčet je dnes ochotná pouze v případě, že její děti budou mít prázdniny, aby je mohla vzít s sebou do Indie, nebo se bude natáčet v Americe. Kdyby se zachovala jinak, asi bych ji neměla tolik ráda. Je někdo, kdo dokonale vyvážil kariéru (a že to byla nějaká kariéra) a rodinný život, aniž by dělala mnoho kompromisů. A nabídky se jí pořád hrnou..... Pamatuju si, že když byla v Indii naposledy na nějakém večírku, zašla hned po příchodu na toaletu. A přede dveřmi na dámy se vyřadilo několik producentů! lol

K té poslední poznámce - docela by mě zajímalo, jestli Aishwarya vůbec děti plánuje...... Přeci jen by ale bylo divné, kdyby si klan Bachchanů nežádal potomka....

_________________
Madhuri Dixit 70ada1c038_95380258_o2
Ram Ki Leela
Návrat nahoru Goto down
http://bollywood-ish.blogspot.com/
Gaja Gamini
Admin
Gaja Gamini

Poèet pøíspìvkù : 2638
Join date : 19. 09. 10
Age : 34

Madhuri Dixit Empty
PříspěvekPředmět: Re: Madhuri Dixit   Madhuri Dixit EmptyWed Oct 13, 2010 9:22 pm

TOhle video jsem editovala už před nějakou dobou.... A už dva lidi ho ukradli a nahráli na youtube pod vlastními jmény. Na mé dotazy aprosby nikdo nereagoval.....a zablokovali mě. Takže jestli někdy narazíte na kanál MusicaHindu, tak to jsou ti b.stardi.


_________________
Madhuri Dixit 70ada1c038_95380258_o2
Ram Ki Leela
Návrat nahoru Goto down
http://bollywood-ish.blogspot.com/
Paro

Paro

Poèet pøíspìvkù : 2103
Join date : 24. 09. 10
Age : 35
Location : ČR

Madhuri Dixit Empty
PříspěvekPředmět: Re: Madhuri Dixit   Madhuri Dixit EmptySat Oct 16, 2010 11:14 pm

Přesně tak, Remini mi rozumí Smile Ty jo, na to jsem ještě nepomyslela, že je i Aish na pokraji všech nadějí... :pale: To mi neříkejte, že jeden film ročně se nedá stihnout? Sad
Návrat nahoru Goto down
http://paro-realm.tumblr.com
Gaja Gamini
Admin
Gaja Gamini

Poèet pøíspìvkù : 2638
Join date : 19. 09. 10
Age : 34

Madhuri Dixit Empty
PříspěvekPředmět: Re: Madhuri Dixit   Madhuri Dixit EmptySun Oct 17, 2010 8:17 am

To určite dá..... jenže si nemyslím, že by se pak mohla opravdu věnovat dítěti. Jistě, může si pořídit chůvu, ale upřímně řečeno by se mi pak hned líbila míň.....

_________________
Madhuri Dixit 70ada1c038_95380258_o2
Ram Ki Leela
Návrat nahoru Goto down
http://bollywood-ish.blogspot.com/
Gaja Gamini
Admin
Gaja Gamini

Poèet pøíspìvkù : 2638
Join date : 19. 09. 10
Age : 34

Madhuri Dixit Empty
PříspěvekPředmět: Re: Madhuri Dixit   Madhuri Dixit EmptySun Oct 17, 2010 10:06 am

To mi připomíná....

PŘEJI DNES VŠECHNO NEJLEPŠÍ K 11. VÝROČÍ SVATBY!!!

Madhuri Dixit D6efea176b_70239580_o2

_________________
Madhuri Dixit 70ada1c038_95380258_o2
Ram Ki Leela
Návrat nahoru Goto down
http://bollywood-ish.blogspot.com/
Gaja Gamini
Admin
Gaja Gamini

Poèet pøíspìvkù : 2638
Join date : 19. 09. 10
Age : 34

Madhuri Dixit Empty
PříspěvekPředmět: Re: Madhuri Dixit   Madhuri Dixit EmptyMon Oct 18, 2010 2:37 pm

Pro labužníky.....

Sotva šestnáctiletá Madhuri ve svém úplně prvním filmu. Poznali byste ji vůbec? :P
Byla ještě úplné dítě. Když ji kdosi viděl na natáčení, zeptal, se, jestli je tohle hlavní hrdinka. Když mu bylo kladně odpovězeno, vytřeštil oči a prohlásil "Proboha! Vždyť je tak hubená, že zafouká větřík a odnese ji!" Je k nevíře, jak se pak za velice krátkou dobu drasticky změnila z křehké dívenky do smyslné ženy. Jen ten klid a pokoj v očích jí zůstal.


_________________
Madhuri Dixit 70ada1c038_95380258_o2
Ram Ki Leela
Návrat nahoru Goto down
http://bollywood-ish.blogspot.com/
Gaja Gamini
Admin
Gaja Gamini

Poèet pøíspìvkù : 2638
Join date : 19. 09. 10
Age : 34

Madhuri Dixit Empty
PříspěvekPředmět: Re: Madhuri Dixit   Madhuri Dixit EmptySun Oct 24, 2010 2:22 pm

NOVÉ ČÍSLO MAGAZÍNU SAVVY:

Madhuri Dixit Sav

Jeden človíček mi poslal kousek z článku

Madhuri:

"Dostala jsem spoustu scénářů, ale až si vyberu ten, který se mi bude líbit, rozhodně dám všem vědět. Vlastně se mě tuhle můj syn zeptal: "Proč už neděláš filmy?" Řekla jsem mu, že chci trávit čas s nimi, ale když jsou teĎ ve škole, možná bych zase mohla pracovat. A on na to řekl: "Jasně!" Byl to skvělý pocit, protože to byl můj mladší syn. Viděli několik mých filmů jako Devdas a Aaja Nachle. Očividně se jim líbily, protože v nich byla jejich maminka, jen mě na plátně neradi vidí plakat.

Ráda bych dělala role, které mi padnou. Samozřejmě už nemůžu přestírat, že je mi šestnáct. Nedávno jsem se dívala na Rajneeti a myslím, že to byl skvělý film. Nebyly tam písně ani tanec, jen herecké výkony a také postavy byly dobře napsané. Myslím, že indická kinematografie vyzrála, takže se budou psát dobré role a pro mě se určitě také něco najde, tím jsem si jistá."


A Jackie Shroff:

"Madhuri je nebesky krásná. A pracovat s ní byl přímo božský zážitek. Vlastně se mi po ní už žádná herečka nelíbila. Její místo nemůže být zaplněno. Jako osoba je velmi prostá. Hodně se mi podobala v tom, že se ke všem chovala se stejným repektem, ať už to byl roznašeč čaje nebo producent. Víte, co jsem na ní opravdu miloval bylo, že stále měla ten stydlivý výraz. Nikdy se mi nepodívala přímo do očí a to jsem miloval! Dělalo ji to ještě více ženskou a upřímně řečeno, každý muž se pak cítí skvěle."

_________________
Madhuri Dixit 70ada1c038_95380258_o2
Ram Ki Leela
Návrat nahoru Goto down
http://bollywood-ish.blogspot.com/
Paro

Paro

Poèet pøíspìvkù : 2103
Join date : 24. 09. 10
Age : 35
Location : ČR

Madhuri Dixit Empty
PříspěvekPředmět: Re: Madhuri Dixit   Madhuri Dixit EmptySun Oct 24, 2010 11:34 pm

Mladá dobrá Smile Takže by se pomalu vrátila a sílou blesku by pominula éra nových tváří posledních deseti let? Sranda, Raajneeti - podle CSFD pry pitomost s Katrinou a Madhuri se to libilo lol!
Návrat nahoru Goto down
http://paro-realm.tumblr.com
Gaja Gamini
Admin
Gaja Gamini

Poèet pøíspìvkù : 2638
Join date : 19. 09. 10
Age : 34

Madhuri Dixit Empty
PříspěvekPředmět: Re: Madhuri Dixit   Madhuri Dixit EmptyMon Oct 25, 2010 3:05 pm

Ten film jsem neviděla, ale podle tety Wiki http://en.wikipedia.org/wiki/Raajneeti to není milostná blbost s Katrinou v hlavní roli tongue Naprosto nepochybuju, že na ni udělali dojem hlavmě Ajay Devgan, Nana Patekar a Ranbir Kapoor. :D

_________________
Madhuri Dixit 70ada1c038_95380258_o2
Ram Ki Leela


Naposledy upravil Gaja Gamini dne Mon Oct 25, 2010 3:20 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://bollywood-ish.blogspot.com/
Gaja Gamini
Admin
Gaja Gamini

Poèet pøíspìvkù : 2638
Join date : 19. 09. 10
Age : 34

Madhuri Dixit Empty
PříspěvekPředmět: Re: Madhuri Dixit   Madhuri Dixit EmptyMon Oct 25, 2010 3:19 pm

Další kousek z nového rozhovoru - Madhuri o režisérech

"Všechno herecké umění jsem se naučila od režisérů. Subhashji má velmi pozorné oko a on mě naučil vstoupit do záběru, odejít, jak se postavit kameře, do jakého úhlu se dívat.....
OD Bapugaru, který mě režíroval ve filmu Prem Pratigya jsem se naučila umění detailního záběru, protože v tom on byl mistr. Od něj jsem zjistila, že na kameru velmi působí i jen lehké křivení rtů, malé pootočení hlavy. Udělala jsem spoustu filmů. Některé si vedly dobře, jiné ne, ale ze všech jsem se hodně naučila.

Mezi dalšími režiséry, s nimiž jsem pracovala, byli Indu (Indra KUmar) a Rajkumar Santoshi, s nimiž bych ráda spolupracovala znovu. Také Sooraj Barjatya byl velmi milý a ohleduplný člověk. Pamatuji si, jak jsem natáčela Abodh, kde byl asistentem, a jako všichni ostatní z týmu sedával na podlaze a jedl s osvětlovači, a my jsme nevěděli, kdo to je. Jednou se mě maminka zeptala: "Proč se na tebe ten člověk pořád dívá a něco si píše?" Také jsem si všimla, že mě neustále pozorujea zapisuje. Tak jsem zavolala jsednoho z asistentů režie a zeptala se, kdo to je. Bylo mi řečeno, že zaručuje návaznost filmu. Takže sledoval, jaké mám šaty, jaké náušnice atd. a všechno zaznamenává. Teprve pak mi řekl, že je to Raj-babův syn.
Když se mnou chtěl později natočit film, popisoval mi příběh přesně 3 a půl hodiny - což byla délka celého filmu. Měl naplánované všechny písně, několik jich bylo nahraných a tak mi je během vyprávění pouštěl. A já se zamilovalal do jeho důkladnosti a udělali jsme spolu HAHK.
Další osoba, na kterou vzpomínám, je Yash ji. Je to typický Punjábec, velmi hlasitý, družný a moc ráda jsem s ním pracovala v DTPH."

_________________
Madhuri Dixit 70ada1c038_95380258_o2
Ram Ki Leela
Návrat nahoru Goto down
http://bollywood-ish.blogspot.com/
Gaja Gamini
Admin
Gaja Gamini

Poèet pøíspìvkù : 2638
Join date : 19. 09. 10
Age : 34

Madhuri Dixit Empty
PříspěvekPředmět: Re: Madhuri Dixit   Madhuri Dixit EmptyMon Oct 25, 2010 3:24 pm

Režisér Rakesh Roshan:

"Madhuri je ta nejkrásnější žena, se kterou jsem pracoval. Nejenom zvenčí, ale také svým chováním a dobrotou, která se jí odráží v obličeji. Výborná herečka, pochází z velmi slušné rodiny. A teď, když se usadila, mám za ni radost. Kdykoliv přiletí do indie, setkáme se a vždycky je to příjemné. Přeji jí i její rodině jen to nejlepší."


Karima Kapoor:

"Byla opravdová radost pracovat s Madhuri-ji. Vždy jsem byla její velkou fanynkou. Když jsme spolu natáčely, byla velmi přívětivá a skromná. Náš přístup k práci je stený - oddaný a soustředěěný, takže bylo snadné s ní vyjít. Dokonce i můj otec ji má nesmírně rád."

_________________
Madhuri Dixit 70ada1c038_95380258_o2
Ram Ki Leela
Návrat nahoru Goto down
http://bollywood-ish.blogspot.com/
Sponsored content
Madhuri Dixit Empty
PříspěvekPředmět: Re: Madhuri Dixit   Madhuri Dixit Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Madhuri Dixit
Návrat nahoru 
Strana 1 z 13Jdi na stránku : 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Bollywood :: Bollywood :: Herečky-
Přejdi na: